-
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15. -
Fiatal Vállalkozók Hete
A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.
2024.11.15. -
Négymilliárdból épült új üzem
Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.
2024.11.04.
Alapkőletétel a Palánkai utcában - Klaszbau Tudásközpont épül
A Klaszbau Tudásközpont várhatóan találkozó és képzési helye is lesz az építészeknek, a kivitelezőknek, a szakmát tanulóknak és építtetőknek, valamint a szakági tervezőknek is. A szakmunkát tanulók esetében együttműködést terveznek oktatási intézményekkel, különösen a hiányszakmákra tekintettel. Kiállítások, bemutatók, előadások szervezésével, építészek számára biztosítanak bemutatkozási lehetőséget.
A székesfehérvári gazdaság sikere a kis- és középvállalkozások sikere is – mondta Molnár Tamás tanácsnok az alapkőletételen. Jól látható, hogy nem csak a termelésre és a kereskedelemre irányulnak a fejlesztések, hanem az innováció és a tudás is megjelenik, melynek egyik példája a Klaszbau Tudásközpont építésének kezdete.
A tudásközpont alapkövét Radetzky Jenő a Fejér Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és Kaszti Tamás a Kendel Kft ügyvezetője közösen rakta le.
Az építészet, az építőipar és bizonyos művészeti ágak összekapcsolásának gondolta vezérelt minket, amikor megálmodtuk a tudásközpontot – mondta Kaszti Tamás a Kendel Kft. és a Klaszbau Kft. ügyvezetője. Az idén már 26 éves Kendel építőanyag kezdetben csak kereskedéssel foglalkozott, majd kivitelezési és tervezési szolgáltatással bővültek. Minőségi alapanyagokat forgalmaznak, ami manapság egyre inkább fontos a házépítőknek, kivitelezőknek. „Az a tervünk, hogy jövő év őszén válna költözhetővé az épület és az év hátralévő részében pedig mindkét cég költözne és 2019 január elején szeretnénk nyitni.”
„Építészmérnök vagyok, ami bizonyos mértékben rányomja a bélyegét – remélem jó értelemben – az egész cég működésére és filozófiájára. Nem kereskedők és nem egyszerű kivitelezők szeretnénk lenni, hanem ténylegesen egy filozófiai tartalmat szeretnénk megvalósítani a szakmánkban.”
Fontos szempont volt a tudásközpont megálmodásánál, hogy javítsunk a logisztikánkon, hiszen 1993-ban kényszerűségből költöztünk az Erzsébet utcába és évek óta érzékeljük, hogy az Erzsébet úti telephelyünk nem alkalmas már tevékenységünk kiszolgálására.