-
Katalin nap Fehérváron
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték, ahol volt népzene és énekes jókívánság, valamint sok finomsággal – köztük zsíros kenyérrel és felsővárosi savanyú káposztával – is kínálták a résztvevőket.
2024.11.25. -
A bazilika Mátyás korában
Izgalmasnak ígérkező kiállításra, illetve tárlatvezetésre várja az érdeklődőket november 27-én a Szent István Király Múzeum. A Koronázó Bazilika Nemzeti Emlékhely Látogatóközpontban megnyíló kiállítás a templom Mátyás király kori megjelenéséről készült elvi rekonstrukciókat mutatja be részletgazdag ábrázolásokkal.
2024.11.25. -
A Katalinokat köszöntötték
Szép székesfehérvári hagyomány, hogy minden évben közös névnapi ünnepségre várják a Katalinokat. Az idei köszöntést is a Liszt Ferenc utcában, Kati néni szobránál rendezték.
2024.11.26. -
A néptánc egy életre szól
Kárpát-medencei szenior néptánccsoportok érkeztek Székesfehérvárra. A Katalin-napi batyus bálon az Alba Regia Táncegyüttes látta vendégül őket a Felsővárosi Közösségi Házban.
2024.11.26.
Begónia varázs díszíti idén a Virágórát
Az évek alatt lemosódott talaj dőlésszögének visszaállítása miatt idén kicsit később borult virágba a város egyik ékessége a Virágóra, de a felújítás meghozta a várt eredményt, így a fehér, piros és rozsaszín begóniák és a zöld szőnyegnövény pompázatos látványt nyújt a megújult Fő utcán. A számok hamvas cipruskákból vannak, a dátumot és a feliratot pedig a kövirózsához hasonló escheweria mutatja.
2014.06.19. 09:42 |
Bár az óraszerkezet javítása és a talajjavítás miatt idén kicsit később borult virágba a város egyik ékessége a Virágóra, de a felújítás meghozta a várt eredményt, így a fehér, piros és rozsaszín begóniák és a zöld szőnyegnövény pompázatos látványt nyújt a megújult Fő utcán. A számok hamvas cipruskákból vannak, a dátumot és a feliratot pedig a kövirózsához hasonló escheweria mutatja.
A Virágórát 1960 tavaszán valósította meg a Székesfehérvári Szolgáltató Vállalat kertészeti részlege. A Fő utca és a Várkörút közötti parkban Horváth Jenő városi főkertész tervezte a Virágórát. Az órát földbe épített szerkezet működtette, számait és perceit pedig különböző színű virágokból rakták ki. A megvalósítás ötletét egy erfurti kiállításon látott hasonló szerkezet adta.