-
Látogatás a DigiSuliban
Nagyságrendileg 80 ezer dollárral támogatta a DigiSuli segítő szándékát a Cosmopolitan Lions Club: a fehérvári iskola 2022 óta közel 30 ukrán gyermek oktatását vállalja ingyenesen. Szerdán az intézménybe érkezett Fabrício Oliveira, a Lions Clubok Nemzetközi Szövetségének elnöke, akit Székesfehérvár nevében Lehrner Zsolt alpolgármester köszöntött.
2025.04.02. -
Feloldják a látogatási tilalmat
2025. április 03-tól megszűnik a korábban elrendelt látogatási tilalom a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. A hatósági intézkedés a vármegye területén működő valamennyi fekvőbeteg-szakellátást nyújtó intézményére vonatkozik.
2025.04.02. -
Megújult a Prohászka liget
Megújult a Prohászka liget fűfelülete, fákat ültettek és több mint 2100 tő évelő növény is kerül a parkba. A Városgondnokság munkatársai májusban több mint 8000 egynyári növényt is elültetnek majd a ligetben.
2025.04.02. -
Ragyogj kéken!
Április 2-a az autizmus világnapja. Ennek alkalmából számos programmal készültek városunkban az elfogadás, az összetartozás jegyében.
2025.04.02.
Doberdó hőseire emlékeztek a 17-es Honvéd Gyalogezred emlékművénél

Július 18-a az első világháborúban harcolt Magyar Királyi 17-es Honvéd Gyalogezred Emléknapja. Az alkalom tiszteletére Székesfehérvár Önkormányzata és a Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnoksága hagyományosan minden évben közösen szervez megemlékezést a Zichy ligetben, az oroszlános emlékműnél.
A 17-es gyalogezred több ízben elveszítette a puskáinak zömét, az emberveszteségek óriásiak voltak. A 2. isonzói csatában, július 18-án is így történt és ez a nap lett az ezred emléknapja.

A megemlékezés végén koszorúzással is tisztelegtek a 17-esek emlékművénél.
Mészáros Attila Székesfehérvár alpolgármestere arról is beszélt, hogy Magyarország az első világháborúban több mint hárommillió katonát adott, amelynek több mint a felét veszteség érte. "734 ezer katona fogságba esett, 743 ezer fő megsebesült, 661 ezer honvéd meghalt. A 96 zászlóaljból a háború végére már csak 41 létezett. Ezek a puszta számok, a nagy háború összegzése. A kiemelkedő katonai helytállásé, a rengeteg emberi tragédiáé és a gigantikus anyagi veszteségé. A világháború nagy küzdelmeiből a 17. gyalogezred is derekasan kivette a maga részét, ahogy arról az ezredparancsnok, Márkosfalvy Sipos Gyula nyugalmazott tábornok is ír a borzalmas harcokat megörökítő könyvében. A háború 52 hónapját a 17-esek kisebb megszakításokkal az első vonalban, harcban, ütközetben töltötték - többnyire túlerőben lévő ellenséggel szemben. Jártak a Monarchia összes harcterén, részt vettek valamennyi nagyobb csatában. Szerbia hegyei, Doberdó sziklái, Volhínia végtelen rónasága és Erdély bércei közt számtalan hős porlad, talán névtelenül. Ezen helyek, a székesfehérvári ezred önfeláldozó kötelességtudatának, az igazi magyar vitézség és a hazaszeretet csodálatos megnyilatkozásának örökérvényű színhelyei maradnak. Hősi halottainkkal szemben kötelességünk a kegyeletet leróni, és utódainknak az önfeláldozó honvédek történetét átörökíteni. Ennek szimbóluma ez az emlékmű is, amely jövőre lesz száz esztendeje annak, hogy itt állva hirdeti a székesfehérvári 17-esek háborús helytállását.”