Elődöntős az Alba - magabiztos győzelem a Sopron ellen

Az első félidőben még tartotta magát a Sopron, de a harmadik negyedben eldöntötte a párharcot az Alba, így elsőként került az elődöntőbe. Arconic-Alba Fehérvár – Sopron KC 99-82 (25-21, 18-24, 33-16, 23-21)
2024.04.19. 19:08 |

Arconic-Alba Fehérvár – Sopron KC 99-82 (25-21, 18-24, 33-16, 23-21)

Az Arconic-Alba Fehérvár a párharc lezárásáért, a Sopron KC a negyedik mérkőzés kiharcolásáért lépett pályára a negyeddöntő harmadik fordulójában, Székesfehérváron.

Philmore tripláját Gill és Nichols távolija követte, majd ismét az Alba légiósa talált be, ezúttal büntetőkből (5-6). Barnett és Philmore jeleskedett a pontszerzéssel, de tartotta magát a Sopron, majd Balogh is egy távolit tett helyre (15-10). A Sopron nem hagyta ellépni ellenfelét, de az első negyed hajrájához közelítve ismét a hazaiak voltak kezdeményezőbbek: 25-18-nál az addigi legnagyobb különbség alakult ki a felek között, Griffin akciójával azonban csökkentette hátrányát az SKC (25-21).

Mathis hármasával közelített a Sopron, majd amikor ismét egy kosáron kívül került az Alba, Csendes is bevágott egy triplát. Egy jó védekezés után Molnár már a vezetést is átvette a vendégeknek, de Vojvoda faulttal együtt talált be, és a büntetőjét is értékesítette (31-29). Ismét egyenlített a Sopron, azt követően viszont Philmore, Vojvoda és Barnett is eredményes volt, és Griffin kettese sem törte meg a hazai lendületet (41-33). Az első félidő végéhez közeledve azonban magasabb tempóra váltott a vendég együttes: Nichols pontjaival nem csak, hogy utolérte az Albát, de Meszlényi triplájával a vezetést is visszavette. Másodpercekkel a nagyszünet előtt egyenlítettek a hazaiak, de Sitku nem rontotta el ziccerét, míg a másik oldalon nem tudta dobással befejezni támadását az Alba (43-45).

Vojvoda pontjaival vette vissza az előnyt az Alba, a Sopron nem találta a ritmust a második félidő elején. A hazaiak 12-0-ra hozták az első három és fél percet – ebből Vojvoda nyolcat termelt –, így nem csak, hogy vezettek, de már a tíz pontot is elérte a különbség, mire első pontjait jegyezte az ellenfél a harmadik negyedben (55-45). Tizenhatra nőtt a különbség, a Mathist közben kiállítás miatt elvesztő Sopron Griffin révén egy hármassal faragott hátrányából (63-50). A folytatásban tovább növelte előnyét a házigazda, 74-57-nél már 17-tel is vezetett. 76-61-ről várhatták a felek a záró tíz percet.

Az utolsó negyedben nagy változás már nem történt a pályán: a Sopron nem tudott tízen belülre kapaszkodni, sőt lassan a húsz pontot közelítette a különbség. A hajrában át is lépte az iménti határt a differencia, de Nichols két triplája visszavitte ez alá a hazai előnyt (92-77). Már a közönségnek játszott a hazai együttes, amely 99-82-es különbséggel a harmadik mérkőzést is megnyerte a párharcban, így 3-0-s összesítéssel jutott elődöntőbe.