Fakidőlésekhez is riasztották a tűzoltókat a szerdai felhőszakadás után

Fejér megyében tíz bejelentés érkezett a délutáni felhőszakadásban június 6-án, szerdán. Székesfehérváron, a Mancz János utcában a felázott talajból gyökerestől fordított ki a szél egy akácfát, amely egy parkoló személygépkocsira fordult. 
2018.06.07. 11:20 |
Fakidőlésekhez is riasztották a tűzoltókat a szerdai felhőszakadás után

A kidőlt fákat, leszakadt ágakat a székesfehérvári és a sárbogárdi hivatásos tűzoltók motoros láncfűrésszel feldarabolták.

Soponyán két fenyő lakóházra, egy akácfa pedig villanyvezetékre dőlt. A településen két villanyoszlop is kettétört a viharban.

Úrhidán a rövid idő alatt lehullott nagy mennyiségű csapadék több családi ház udvarára és pincéjébe befolyt. A felgyülemlett esővizet a megyeszékhely hivatásos és önkéntes tűzoltók szivattyúzták ki.

Kék hírek

  1. Fehérvári traffipax pontok

    Több székesfehérvári helyszínen lesznek traffipaxok az egész Európát érintő ROADPOL által koordinált kampány keretén belül. Április 9-én és 10-én mérni fogják az autósok sebességét például a 81-es főút városi szakaszán, az Új Csóri úton, a Budai és a Berenyi út több szakaszán, valamint a Seregélyesi és a Balatoni úton.

    2025.04.08.
  2. Biztonságban Fejér vármegyében

    Közgyűlést tartott a Fejér Vármegyei Polgárőr Szövetség, ahol a tagok beszámoltak az előző év tevékenységéről és meghatározták az idei feladatokat. Fejér vármegyében 103 egyesületben a 4115 polgárőr tavaly összesen 627 304 óra szolgálatot teljesített, az egy polgárőrre jutó órák száma 164 volt, amellyel az országban az élen jártak.

    2025.04.06.
  3. Új katasztrófavédelmi igazgató Fejérben

    Ünnepélyes keretek között iktatták be április 4-én a Fejér Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság új igazgatóját. A Székesfehérváron, a Vármegyeháza dísztermében megtartott eseményen jelen volt az országos katasztrófavédelmi főigazgató, meghívott vendégként pedig a közigazgatási, a társ- és együttműködő szervezetek vezetői, valamint a szomszédos vármegyék katasztrófavédelmi igazgatói.

    2025.04.04.
  4. Rendőrkézen a dílerek

    Egy drogkereskedő székesfehérvárári férfit és segítőjét fogták el a Fejér vármegyei nyomozók. A páros felső kapcsolatára a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Kábítószer Bűnözés Elleni Hivatal csapott rá.

    2025.04.01.
Loaded: 0%
Progress: 0%
Remaining Time -0:00