Hat alapszakon, 240 férőhellyel indít képzéseket a Corvinus Egyetem Fehérváron

2016 szeptemberétől a Budapesti Corvinus Egyetem 6 alapszakon, mintegy 240 férőhellyel indít képzést Fehérváron. Nappali tagozaton emberi erőforrások, gazdálkodás és menedzsment, pénzügy és számvitel, gazdaságinformatikus, kommunikáció és médiatudomány, illetve nemzetközi tanulmányok szakokra jelentkezhetnek a diákok, míg a szakirányú továbbképzésk közül logisztika és ellátási lánc szakközgazdász és közbeszerzési menedzser szakközgazdász képzések indulnak.
2015.11.03. 09:12 |
2016 szeptemberétől a Budapesti Corvinus Egyetem 6 alapszakon, mintegy 240 férőhellyel indít képzést Székesfehérváron. Nappali tagozaton emberi erőforrások, gazdálkodás és menedzsment, pénzügy és számvitel, gazdaságinformatikus, kommunikáció és médiatudomány, illetve nemzetközi tanulmányok szakokra jelentkezhetnek a diákok, míg a szakirányú továbbképzésk közül logisztika és ellátási lánc szakközgazdász és közbeszerzési menedzser szakközgazdász képzések indulnak Fehérváron.
 
Az emberi erőforrások alapszak célja, olyan szakemberek képzése, akik képesek az emberi erőforrásokkal való gazdálkodásra, a munkaerőpiacok szerkezetének és működésének elemzésére, az érdekegyeztetési folyamatok koordinálására. A hallgatók a gazdaság- és magatartástudományokban, továbbá az elemzési módszerek alkalmazásában szerzett sokoldalú ismereteik alapján akár üzleti, akár közgazdasági vagy társadalomtudományi mesterszakon folytathatják tanulmányaikat.
 
A kommunikáció és médiatudomány alapképzés célja olyan szakemberek képzése, akik alkalmasak az információs társadalom különféle területein magas színvonalú munka végzésére. A kommunikáció- és médiatudomány alapképzési szakon a hallgatók megismerik a társadalmi kommunikáció színtereit, intézményrendszerét, bevezetést kapnak a társadalmi kommunikáció vizsgálatának alapvető empirikus módszereibe, kommunikációs kompetenciákat sajátítanak el. A végzettek kellő mélységű elméleti ismeretekkel rendelkeznek a képzés második ciklusban történő folytatásához.
 
A nemzetközi tanulmányok alapképzés olyan nemzetközi kapcsolatokban jártas szakértők képzése, akik nemzetközi politikai, gazdasági, jogi valamint európai uniós ismereteik birtokában képesek elősegíteni az európai integrációs folyamatokból adódó kihívások kezelését, valamint a gazdasági, intézményi lehetőségek hatékony kihasználását az állami és a non-profit szektorban, a helyi önkormányzatoknál, a regionális fejlesztéssel foglalkozó intézményeknél, és kellő mennyiségű elméleti ismerettel rendelkeznek a képzés második ciklusban történő folytatásához. Az alapfokokozat birtokában a hallgatók képesek a nemzetközi életben (gazdaság, nemzetközi jog, politika) való tájékozódásra, a nemzetközi viszonyokat érintő elméletek, koncepciók használatára, európai uniós ismeretek alkalmazására.
 
gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel és gazdaságinformatikus szakokról ITT talál bővebb információt!