Kilenc pontnyi előnyt szereztek a BEAC ellen a DKKA lányai

A Dávid Kornél Kosárlabda akadémia lánycsapatából Laufer Gabriella 17 pontig és 16 lepattanóig jutott, ami 23 VAL-t ért, míg Varga Sára 20 pontot és 15 VAL-t ért el. A döntőbe jutásról a vasárnap kora délutáni, székesfehérvári visszavágó dönt. BEAC Újbuda – Dávid Kornél KA 61- 70 (19-23, 14-12, 18-20, 10-15)
2024.05.07. 06:20 |

BEAC Újbuda – Dávid Kornél KA 61- 70 (19-23, 14-12, 18-20, 10-15)

DKKA: Varga S. 20/9, Szücs Lu. 7/3, Frindt N. 9/9, Laufer G. 17, Drávecz B. 10

Csere: Kötő L. 3/3, Dávid M. 2, Papp L. 2 (Vas B., Vas V.)

Szücs Lillán kívül mindenki hadra fogható volt a BEAC Bogdánfy utcai pályáján. A 6. percig kellett várni, hogy először két labdabirtoklásnyi előnybe kerüljön egy csapat: Varga Sára kosaraival 12-6-ra vezettünk ekkor. Kapaszkodott azonban a BEAC, 17-17-nél már egyenlő volt az állás. Dávid, Laufer és Papp negyed végi pontjaival 23-19-re vittük el az első tíz percet. Szinte teljesen egymás mellett haladtak a csapatok a második negyedben is. 27-27-nél utolért minket a házigazda, 33-31-nél pedig vezetett is. Kötő és Laufer góljaival fordítottunk, így 35-33-mal mentünk a nagyszünetre.

Frindt, Varga és Szücs hármasával kezdődött a második félidő. 51-40-nél tetőzött az előnyünk, amit Orosz összesen 7 ponttal csillapított. Szauter góljánál 51-49 állt az eredményjelzőn, mire Laufer megtörte a gólcsendünket. 57-51-ről kezdődhetett az első meccs utolsó negyede. Frindt a legjobbkor talált be távolról, ekkor 60-53-ra vezettünk. A hajrá nekünk sikerült jobban: 64-61 után az utolsó 4 percben nem született BEAC-pont, nálunk viszont betalált Drávecz, Kötő és Varga Sára is. 70-61-re nyertük az elődöntő első mérkőzését, ami nem sikerült túl szépre és látványosra, és a meccs képe alapján talán ennél kisebb különbség volt a két csapat között.

Csapatunkból Laufer Gabriella 17 pontig és 16 lepattanóig jutott, ami 23 VAL-t ért, míg Varga Sára 20 pontot és 15 VAL-t ért el. A döntőbe jutásról a vasárnap kora délutáni, székesfehérvári visszavágó dönt.