-
Remekeltek a súlyemelők
A sororoksári sportcsarnokban rendezték a Súlyemelő Iskolás Országos Bajnokságot, ahol az ország fiataljai mutathaták be 2 fogásnemben - szakítás, lökés, az erejüket. A Fehérvár Rugby Clubot 4 versenyző képviselte.
2025.04.12. -
Győzelem az elődöntőben
Április 11-én a fiúknak kezdetét vette az Extraliga bajnokság elődöntője, ahol a következő hetekben ezúttal a GreenPlan-VRCK ellen kell összemérniük erejüket. A két csapat első mérkőzése a legjobb négy között a MÁV Előre Foxconn egyértelmű, 3-0-ás győzelmével zárult.MÁV Előre Foxconn - GreenPlan-VRCK 3-0
2025.04.12. -
21 éves az ARAK AKTIV
Immár 21. alkalommal rendezte meg az ARAK AKTIV atlétikai versenyt az Alba Regia Atlétikai Klub Székesfehérváron. Az Alba Regia Sportcsarnokban a fehérvári általános iskolák 1-3. évfolyamos válogatott csapatai csaptak össze négy versenyszámban.
2025.04.11. -
Sikeres volt a Jégmadár Kupa
Véget ért a X. alkalommal megrendezett Jégmadár Kupa, amely nem csak a műkorcsolya szerelmeseinek okozott felejthetetlen pillanatokat. A fehérvári versenyzők sem panaszkodhatnak, hiszen kategóriánként több első helyezést is elhoztak a fiatal korisok.
2025.04.08.
Nem sikerült javítani – Enthroners vereség a Nyíregyháza otthonában

A Budapest Wolves elleni bajnoki rajton elszenvedett vereséget igyekezett szombaton délután kijavítani a Fehérvár Enthroners. A Koronázók a Nyíregyháza Tigers ellen léptek pályára idegenben, a HFL alapszakaszának második fordulójában. A találkozó első negyede kiegyenlített küzdelmet hozott, melynek során az Enthroners védelme masszívan állta a hazai rohamokat. A támadójátéka azonban –akárcsak két héttel ezelőtt – ezúttal is akadozott a fehérvári alakulatnak, amely jobbára csak a futó játékkal tudott yardokat nyerni. A hazaiak fokozatosan átvették a játék irányítását, és az első negyed végén touch downt-t értek el – a jutalomrúgás végén pedig már 7-0-ra vezetett a Nyíregyháza Tigers.
A második negyedben ismét a futójátékot erőltette az Enthroners, azonban Szakácsi Ákos ígéretes futásán kívül nem tudott veszélyes szituációt kialakítani Pál Tibor Kornél csapata. A nagyszünet előtt nem sokkal a Nyíregyháza kíméletlenül kihasználta az Enthroners megingásait, és újabb TD-t, illetve jutalompontot ért el. A félidőre így már 14-0-s Tigers előnnyel vonulhattak pihenőre a csapatok.
A második félidőben a fehérváriak megpróbáltak nagyobb fokozatba kapcsolni, de a mérkőzést továbbra is a Nyíregyháza tartotta kézben. Ennek bizonyítékaként tovább tudta növelni előnyét a hazai gárda, így már 21-0-ra vezetett a Tigers a harmadik negyed közepén. Ezt követően szépíteni tudott az Enthroners: Erős Márk pontos passza után Bakonyvári Patrik ért el TD-t, majd Zách György rúgása után 21-7-re módosult az eredmény. Nem sokkal azonban a harmadik negyed vége előtt újabb touch down-t szerzett a Tigers, a rúgást követően pedig már 28-7-re vezettek a tigrisek.
A záró negyedben egyik csapat sem tudott igazán kecsegtető helyzetet kialakítani, így már nem változott az állás. A HFL alapszakaszának második fordulójában a Fehérvár Enthroners 28-7-es vereséget szenvedett a Nyíregyháza Tigers otthonában. Legközelebb jövő vasárnap, április 15-én, 14 órakor lép pályára a First Fielden a Fehérvár Enthroners.