-
Hazajönni Fehérvárra
Az ÖKK Podcast adventi történetében a tősgyökeres, fehérvári vasutascsaládból származó Kiss Imrét ismerhetik meg. A tornatanárnak készülő fiatalember a MÁV Előre (később Locomotiv) SC tehetséges és sikeres sportolója volt, ám az élet másfelé sodorta.
2024.12.21. -
3 technikumunk a TOP 100-ban
A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján a napokban megjelent a 2025-ös 100 legjobb magyarországi technikum rangsora, amit idén a Mandiner hozott nyilvánosságra. A Székesfehérvári SzC Széchenyi István Műszaki Technikuma a 100-as lista 30. helyét foglalja el.
2024.12.20. -
95 éves Erzsi néni
95.születésnapja alkalmából köszöntötték Molnár Dezsőné Csirke Erzsébetet, Áron Nagy Lajos festőművész hagyatékának őrzőjét.
2024.12.20. -
Változik a szakrendelések nyitvatartása
Változik a szakrendelések nyitvatartása a két ünnep között. Az idei évben receptfelírásra sem lesz már lehetőség, legközelebb majd csak január másodikán.
2024.12.20.
November 5-ig lehet szavazni a Fejér Megyei Príma-díj jelöltjeire
A Príma-díj célja, kifejezni a helyi vállalkozói társadalom felelősségét a közösségért, támogatni a kultúra, a művészetek, a sport, a tudomány és általában a szellemi élet helyi képviselőit.
Székesfehérvár polgármestere Cser-Palkovics András és László István a VOSZ megyei elnöke mutatta be a Fejér Megyei Príma-díj jelöltjeit a Magyar Király Szállóban.
László István a VOSZ Fejér megyei elnökehangsúlyozta, hogy idén is sokat gondoztak a jelöltek kiválasztásán, akik hét kategóriában indulnak. Mint mondta szeretnék, ha idén olyan jól sikerülne a rendezés, mint a tavalyi évben.
Prima-díj 2017. közönség szavazás
-
0
-
0
-
0
-
0
-
0
-
0
-
0
A sajtótájékoztatón személyesen is bemutatkozott a Fejér Megyei Príma-díj hét jelöltje is
Magyar Tudomány kategória – Dr. Med. Habil. Madácsy László PhD, Endo-Kapszula Magánorvosi Centrum
„Orvosként a kutatás mindig is fontos volt számára. Azt vallom, hogy egy jó orvos kutat, oktat és gyógyít is egyszerre, hiszen az orvostudomány olyan gyorsan fejlődik, hogy másképp nem is lehet hatékonyan gyógyítani és a társadalomért tenni. 2004-ben kerültem Székesfehérvárra, hét éven át voltam a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház Belgyógyászati és Gasztroenterológiai Osztályának osztályvezető főorvosa. Jelenleg nagyon érdekes, európai szintű kutatásokon dolgozunk, ezek egyike egy robotikailag irányított kapszula endoszkópos rendszer bevezetése, ami Európában is csak egy helyen működik csak.”
Magyar Oktatás kategória – Lovranits József, a Lánczos Kornél Gimnázium igazgatója
„20 éve alapítottuk néhány kollégámmal a Lánczos Kornél Gimnáziumot, amellyel az egyik fő célunk az volt, hogy legyen egy „nem porosz típusú” oktatási intézmény Székesfehérváron. Száműztük a közoktatásban jelenlévő negatív hatásokat, elsősorban a stresszt a diákok mindennapjaiból, azaz nincs „lecsapó feleltetés” és nincsen bejelentés nélküli dolgozat. Háromszorosan kiválónak minősített Tehetségpont az iskolánk. Nehéz volt elfogadtatnunk magukat helyben, ezért is fontos a jelölés számomra. És egy filozófus gondolatait idézve: Az egyéni érdek az egyszer csak nembeli közösségi érdekké válik.”
Magyar Építészet kategória – Lantay Attila okleveles építészmérnök, Székesfehérvár főépítésze
„Székesfehérváron születtem és nőttem fel, majd egy kis kitérővel Pécsre kerültem, ott tanítottam a felsőoktatásban és terveztem. Majd megadatott, hogy 15 év után visszatérhettem és immár nemcsak az építészetet, hanem a közösséget is szolgálhatom. Amikor 2013-ban megkaptam a főépítészi felkérést, akkor még nem is gondoltam, hogy mennyire sokrétű ez a feladat. Egyik pillanatban városépítészettel foglalkozunk, kereteket adunk, másik pillanatban óvjuk a város arculatát, harmadik pillanatban pedig a különböző projektekben foglalt kihívásoknak teszünk eleget, amelyeknek köszönhetően remélhetőleg kortárs építészeti remekek születnek majd.”
Magyar Zeneművészet kategória – Prof. Dr. Drahos Béla, az Alba Regia Szimfonikus Zenekar vezető karmestere
„Hivatalosan 2000 óta dirigálta az immár több mint 100 éves Alba Regia Szimfonikus Zenekart. Az első perctől az volt az elhivatottságom, hogy nemcsak a hazai, hanem a nemzetközi körforgásba is bevonjuk Fehérvár kulturális életét. Ehhez több kórust is felkaroltam. Olyan csatornákat kell megtalálnunk, hogy egyszer csak mindenki egy hullámhosszon kezdjen mozogni – ez a közösségépítés. Ez a csodálatos a mi hivatásunkban, hogy megnyissuk mindenkihez az utat. A legtöbb, hogy a fehérvári közönségnek tudtam adni, és életem főművét is itt sikerült megalkotnom, hiszen az Alba Regia Szimfonikus Zenekar 2015 óta önálló intézmény. Mi, művészek nem elsősorban a díjakért dolgozunk, de köszönöm a megtisztelő jelölést.”
Magyar Színház kategória – Závodszky Noémi, a Vörösmarty Színház színművésze
"23 éve vagyok a Vörösmarty Színház társulatának tagja, egyetlen alapító tagként maradtam azóta is a városban. Óriási megtiszteltetés ennek a társulatnak a tagja lenni, és boldog vagyok, hogy ezt a hivatást választottam, annak a nem könnyű szolgálatával együtt. Úgy érzem, hogy értékeket közvetítünk sokakkal együtt a színházban, érzelmeket adunk át, szeretetet – ennek vagyok a nagykövete, erre tettem fel az életemet, és a szívemből nemcsak a színpadon keresztül igyekszem sokat adni, segíteni másokat. Óriási megtiszteltetés, hogy felterjesztettek a díjra, ezzel a csodálatos csapattal együtt.”
Magyar Sajtó kategória – Vakler Lajos, a Fehérvár Médiacentrum televíziós újságírója
„Az újságíró-társadalmat képviselem, és azok közé tartozom, akiknek kötelessége hitelesen beszámolni a mindennapok megannyi csodájáról. Kollégáimmal közösen azok közé tartozunk, akik képben, hangban, a leírt szó tisztelete mellett hiteles tájékoztatást adunk mindnyájuknak. Azok közé tartozom, akik bátran vallhatjuk Prohászka Ottokár püspök egykori jelmondatát: Azért jöttem, hogy tüzet hozzak a világra, és mi mást akarok, mint hogy égjen... Most egy kicsit én is így vagyok. Köszönöm a jelölést, valamennyi újságíró nevében.”
Magyar Sport kategória – Ocskay Gábor sportvezető, jégkorong
„Pontosan 40 éve kerültem Székesfehérvárra utánpótlásedzőként egy nyitott pályára, ahol a feladat az volt, hogy építsünk fel itt egy akkor még álomszerűnek tűnő sportágat. 11 éves koromtól a jégpályán vagyok, majd egy sérülés után befejeztem aktív sportpályafutásomat, azóta edzőként dolgozom. Az utolsó húsz év a sportág és a fehérvári jégkorong sikertörténete volt! Felkerültünk a ’hokitérképre’, olyan tömegbázist sikerült kialakítani mind a szurkolók, mind az utánpótlás tekintetében, ami országhatáron túl is példaértékű. Sok ember rengeteg munkája van ezekben a sikerekben. Nagy öröm, hogy sokan szerették meg a sportágat, sokak nevében kaptam meg én most a jelölést.”