Virágóra Schwäbisch Gmündben


Szombat óta immár Schwäbisch Gmündnek is van Virágórája. A Székesfehérvár Belvárosát is díszítő látványosság mását dr. Cser-Palkovics András polgármester adta át jelképesen a német testvérvárosnak, a tartalmas együttműködés, valamint a két város közötti barátság kifejezéseképpen.
2015.06.14. 11:24 |
Szombat óta immár Schwäbisch Gmündnek is van Virágórája. A Székesfehérvár Belvárosát is díszítő látványosság mását dr. Cser-Palkovics András polgármester adta át jelképesen a német testvérvárosnak, a tartalmas együttműködés, valamint a két város közötti barátság kifejezéseképpen. A Virágórát eredetileg tavaly a Tartományi Kertészeti Kiállításon mutatták be.
 1991 ősze óta Székesfehérvár és Schwäbisch Gmünd városa között számos partnerségi program került valósult meg. Ennek jegyében kapott meghívást Székesfehérvár 2014 májusában Schwäbisch Gmündbe, a Tartományi Kertészeti Kiállításra is, amelyen szebbnél szebb kertészeti kompozíciókkal mutatkoztak be a németországi város testvértelpülései. Az előzetes tervek alapján Székesfehérvár a Fő utcai Virágóra mását készítette el a Rems parkban. A virágkompozíciót – begóniákkal és szőnyegnövényekkel – a Városgondnokság kertészei alkották meg Spanyárné Halász Szilvia vezetésével, az óraszerkezetet pedig Kovács Jenő órásmester és munkatársa készítette.
 A virágórát is magában foglaló terület a kiállítás egyik leglátogatottabb és legtöbbet fotózott kertje lett. A német sajtóban többek között arról írtak, hogy a virágóra a természet és a technika különleges ötvözése, egyedi és nagyon személyes alkotás, ami kifejezi a két város közötti kötődést. A fehérvári Virágóra pontos mását egészen október közepéig láthatták Schwäbisch Gmündben.
 A két település közötti példaértékű testvérvárosi együttműködésre tekintettel, valamint a Virágóra pozitív fogadtatására tekintettel Székesfehérvár városa az óraszerkezetet megvásárolta és azt a német testvérvárosnak adományozta. Az ünnepségre június 13-án került sor, dr. Cser-Palkovics András polgármester a 20 éve tanúsított barátság és vendégszeretet viszonzásaként adta át Schwäbisch Gmündnek a Virágórát. Az erről szóló ajándékozási szerződést dr. Joachim Bläse írta alá Székesfehérvár polgármesterével. A testvérvárosban kialakított Virágóra a Székesfehérváron 54 éve elkészített Virágóra méretével azonos, műszaki megoldásával egyező, hosszú élettartamú szerkezet, a számlapot növényekből, virágokból alakították ki a német város kertészei. A kertészeti kiállítást követően az óra immár méltó, állandó dísze lett Schwäbisch Gmündnek.