-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
A Vörösmarty Színház színművészei köszöntötték a mentősöket
A virtuális beszállókártyát, azaz színházjegyet Varga Lili, Ladányi Júlia, Egyed Attila és Sághy Tamás színművészek, a darab főszereplői nyújtották át Reszegi Imre vezető mentőtisztnek.
A Mentők Napja alkalmából köszöntötte a Vörösmarty Színház az Országos Mentőszolgálat Közép-dunántúli Regionális Mentőszervezetének Fejér megyei mentődolgozóit, és meginvitálták kollégáikat a Nyári színház Boeing, Boeing című légies vígjátékának július 12-ei előadására.
Az első mentőszolgálatot végző magyar szervezet, az Önkéntes Mentőegyesület 1887. május 10-én alakult meg Budapesten Kresz Géza fővárosi kerületorvos kezdeményezésére. A mentés ügye 1948-ig a társadalmi egyesületek kezében maradt, akkor jött létre az Országos Mentőszolgálat, és ez által a mentés állami feladattá vált. Napjainkra már az Országos Mentőszolgálat irányítja a különböző mentőszervezetek működését, szakembereket képez, valamint országszerte oktatja az oxyológiát, azaz a mentéstant. Május 10-ét a szolgálat születésnapjává, a mentők napjává nyilvánították Magyarországon.
A jeles napon, a pandémia harmadik hullámának utolsó pillanataiban a Vörösmarty Színház művészei is köszönetüket és megbecsülésüket fejezték ki az Országos Mentőszolgálat Közép-dunántúli Regionális Mentőszervezet Fejér megyei kollégái felé. Tóth Bence, a színház marketing- és PR-vezetője a fehérvári mentőállomáson elmondta, hogy a mentők napjának minden évben különleges üzenete volt: „Május 10-e az a nap, amikor meg tudjuk köszönni azt az emberfeletti munkát, amelyet az OMSZ szakemberei az év 365 napján, a nap 24 órájában értünk végeznek. A járványhelyzetben, azt gondolom, immár második éve ennek a napnak a jelentősége még inkább felértékelődött. A Vörösmarty Színház azzal szeretné háláját és megbecsülését kifejezni a mentősök felé, amihez a legjobban ért, ez pedig a szórakoztatás. A mentők napja alkalmából éppen ezért szeretettel várunk valamennyi Fejér megyei mentős kollégát július 12-én, a Boeing, Boeing – Leszállás Párizsban című komédiára. Reméljük, a darab könnyed lendülete, humoros szituációi kellemes kikapcsolódást nyújtanak majd a megfeszített munkatempó közepette.”
Egyed Attila a darab szereplői nevében elmondta, hogy szerencsére tavaly októberben már volt lehetőségük pár alkalommal közönség előtt is játszani a Boeing, Boeinget. „El kell mondjam, hogy a darab eredetileg nem szerepelt a 2020/21-re tervezett repertoárban, a világjárvány azonban átszabta az igényeket: az embereknek nevetésre van szükségük, ami ezen az előadáson garantált!”
A darabra szóló jelképes színházjegyet Varga Lili, Ladányi Júlia, Egyed Attila és Sághy Tamás színművészek, a darab főszereplői nyújtották át Reszegi Imre vezető mentőtisztnek, aki tolmácsolta kollégái köszönetét is: „Nagyon szépen köszönjük a felajánlást! Nem titok, hogy az Országos Mentőszolgálat fennállásának legkeményebb másfél évén van túl. Azt gondolom, hogy ilyen próbatétel és ilyen igénybevétel még soha nem volt. Nagyon megtisztelő az, hogy egy ilyen előadás keretein belül egyrészt mi is köszönetet mondhatunk majd a saját bajtársainknak, másrészt talán egy kis önfeledt kikapcsolódással megfeledkezhetünk a mögöttünk álló időről, amelyet szívünk szerint mielőbb le is zárnánk.”