-
XVIII. Fejér vármegyei Prima Díj
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének Fejér Vármegyei Szervezete tizennyolcadik alkalommal adta át a Fejér Vármegyei Prima díjakat, az elismeréseket idén is olyan személyek, illetve intézmények vehették át, akik a saját területükön maradandót alkottak. A Prima díjat idén Prof Dr. Györök György egyetemi tanár, Janota Zoltán tizenkilencszeres Ironman, Dr. Szekeres Ferenc szájsebész szakorvos és Dr. Gruiz Andrea gyermekorvos vehette át. Az ünnepség keretében adták át az idei "Év Vállalkozója" díjakat is.
2024.11.22. -
Openhouse iroda nyílt
Pénteken délelőtt ünnepélyes keretek között nyitották meg az Openhouse Ingatlan hálózat székesfehérvári franchise partnerének új irodáját a Távirda utca 39. szám alatt. A cég, amely bérleményből költözött saját tulajdonú ingatlanba, az elmúlt években piacvezető lett a városban és sikeresnek mondhatja magát mind a hitel-, mind pedig az ingatlan üzletágban.
2024.11.22. -
Hackaton győztesek
24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.
2024.11.16. -
3. Harman Hackathon
24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.
2024.11.15.
Fehérváron tervezi közép-kelet-európai központját a Lokímica Laboratories
A Székesfehérvár és a Lokímica Laboratories közötti további együttműködésről a felek január utolsó hetében tárgyaltak, ahol a környezetbarát biológiai szúnyoggyérítésen kívül szóba került egy esetleges székesfehérvári képzési program lehetősége is, amelyet a Székesfehérvári Szakképzési Centrummal együtt valósítanának meg.
Az 1978-ban alapított spanyol vállalat több mint harminc éve áll a közegészségügy szolgálatában. Céljuk, hogy az emberek életminőségének javítása mellett megóvják a környezetet. A Lokímica Laboratories kártevő-ellenőrzési tapasztalata a cég megalakulásakor kezdődött, szerteágazó kutatási tevékenysége kiterjed a rágcsálók, csótányok és szúnyogok elleni védekezésre is.
A három évtizede sikeres vállalkozás fehérvári terveiről és környezetbarát, biológiai szúnyoggyérítési gyakorlatáról még a tavalyi év júliusában tárgyalt Lehrner Zsolt alpolgármester az alicante-i cég képviselőjével, Dr. Rubén Bueno Maré-val, a Lokímica K+F+i technikai igazgatójával, aki egyben az Európai Szúnyogirtó Szövetség (EMCA) elnöke is. A nyári találkozó alkalmával a székesfehérvári szakemberek megismerhették a Lokímica által használt technológia részleteit, amely egy a természetben is megtalálható baktériumra épül és biológiai szúnyogkontrollt tesz lehetővé, úgy, hogy csak és kizárólag a csípőszúnyog-lárvákra hat.
A tavalyi találkozó óta fontos döntés született, biztossá vált, hogy a Lokímica Laboratories közép-kelet-európai központját, Magyarországon, azon belül is Székesfehérváron alapítja meg, mivel a városban a sikeres működéshez szükséges több feltétel is egybeesik.
Ezek között a kiváló infrastruktúra, a jó ipari hagyomány és a fiatalok számára elérhető magas képzési rendszer is megvan – mindezek adták az újabb találkozó témáját. Lehrner Zsolt alpolgármesterhez és Manuel García Howletthez, a Lokímica Laboratories képviselőjéhez, valamint Kőszegi Dániel egészségügyi gázmesterhez és a székesfehérvári szakemberekhez online Kulcsár Szilvia, a Székesfehérvári Szakképzési Centrum kancellárja és Szépné Holczer Piroska főigazgató csatlakozott.
Manuel García Howlett elmondta, hogy a koronavírus-járvány árnyékában több szempontból nagyon nehéz év van mögöttük, de az elkövetkezendő hetekben végre megkezdhetik a magyarországi munkát, amely egy esetleges székesfehérvári mintaprojekttel indulna.
A biológiai szúnyoggyérítés gyerekcipőben jár még az országban, azonban hazai szakemberek is bekapcsolódtak a spanyol cég munkájába, amelynek eredményeként Székesfehérvár élen járhat a környezetvédelmi és természetvédelmi edukációban is. A szakemberek bevonták a diskurzusba a Székesfehérvári Szakképzési Centrum vezetőit is, a jövőbeni képzések és az ezekhez szükséges együttműködések, tananyagok kapcsán.
A résztvevőkkel Kőszegi Dániel, a Magyar Szúnyogirtók Országos Szövetségének elnöke, egészségügyi gázmester osztotta meg hazai jógyakorlatait, aki már együtt dolgozik a Lokímicaval. Bemutatta például a Szúnyoglárva program Facebook-oldalt, ahol számos megoldást tett közzé, amellyel a magánkertekben is fel lehet számolni vagy meg lehet előzni a szúnyogtelepeket, hiszen a csípőszúnyogok elleni védekezésben a lakosság szerepvállalása is elengedhetetlen. A szakember többek között azt javasolja, hogy az esővizes hordók tetejére tegyünk hálót, tartsuk tisztán a csapadékvíz-elvezető rendszereket, és eresszük le a vizet a használaton kívüli medencékből, díszkutakból, a kerti tóban pedig tartsunk halakat, hogy minimálisra csökkentsük a szúnyoglárvák számát.