-
Rendőrkézen a dílerek
Egy drogkereskedő székesfehérvárári férfit és segítőjét fogták el a Fejér vármegyei nyomozók. A páros felső kapcsolatára a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Kábítószer Bűnözés Elleni Hivatal csapott rá.
2025.04.01. -
Zsarolás kísérletével gyanúsítják
A székesfehérvári rendőrök az állampolgárok segítségét kérik a képen látható személy megtalálásában. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság zsarolás bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen indított büntetőeljárást.
2025.03.26. -
A legfőbb baleseti okokról
Az eseményt Halász Attila rendőr alezredes, a Fejér Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendészeti rendőrfőkapitány-helyettese, a Fejér Vármegyei Balesetmegelőzési Bizottság elnöke nyitotta meg, majd Kaposvári Károly rendőr alezredes, a bizottság leköszönő elnöke ismertette a baleseti statisztikákat és a főbb baleseti okokat, említve a növekvő halálos kimenetelű baleseteket, de kiemelve az ittasan okozott balesetek csökkenő számát és arányát.
2025.03.26. -
Embert a vasra!
A NATO Hadosztály-parancsnokság működését segítő fehérvári támogató zászlóalj mintegy száz katonát vár kötelékébe: többek között harcjármű vezetőt, lövészt, illetve híradókezelőt keresnek, bruttó 737 ezer forintos illetményért. A részletekről Mesterházi József alezredessel, az MH Nagysándor József 51. Híradó- és Vezetésbiztosító Dandár, Támogató Zászlóalj (HQ MND-C) zászlóaljparancsnokával beszélgettünk.
2025.03.24.
112 kavics hirdeti a 112 fontosságát Fehérvár Belvárosában
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának munkatársai játékos programot szerveztek Székesfehérvár Belvárosában a bűnmegelőzés jegyében. Az apropót a Bűnmegelőzés Napja, 2021. április 12-e szolgáltatta.
2021.04.12. 21:11 |
A program lényege, hogy Székesfehérváron, a Fő utcán és környékén elrejtett kék színű és piros 112-es felirattal ellátott köveket a résztvevők megtalálják, és a kijelölt rendőrségi pódiumhoz vigyék. A kövek leadása után a szerencsések a rendőrség tárgyjutalmai közül szabadon választhatták nekik tetszőt. Az esemény célja, hogy felhívja a figyelmet a közös erőfeszítés, a széleskörű összefogás fontosságára. Továbbá nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a bajbajutottak az Európai Unió tagállamainak a nap 24 órájában hívható 112-es, díjmentes telefonszámán azonnali segítséget kaphatnak a készenléti szervektől.