12 gólos Cornexi-siker a Déva ellen

36-24-re győzött a Cornexi-Alcoa női kézilabda csapata a román Déva ellen az EHF-kupa első mérkőzésén a Köfém Sportcsarnokban. Tápai Szabina fantasztikus játékkal 13 gólt szerezve a mérkőzés legjobbja volt. A visszavágót jövő szombaton rendezik Déván. A szombati mérkőzés előtt a pályafutását befejező, 3 évet Székesfehérváron játszó Kovács Tímeát köszöntették a csapat vezetői, játékostársak és a szurkolók.

2004.10.10. 08:51 |

A Déva kezdhette a mérkőzést, ám a találkozó első gólját Vámos szerezte. Villámrajtot vett a Cornexi-Alcoa, hiszen az 5. percben már 4-0-ra vezettek Sitiék, az első vendég gól ekkor született büntetőből. A 12. percben 10-3-as hazai vezetésnél a vendégek edzője érthetően időt kért. Ami nem sokat használt, hiszen maradt a 7-8 gólos előnye a hazaiaknak. A vendégek első akciógólját a 13. perc végén Vadeneau szerezte. A 25. percben lett 8 gól a különbség, amit a félidő végéig tartani tudtak a hazaiak, így a félidőben 18-10-re vezetett a Cornexi-Alcoa.

A második játékrész is hasonlóan kezdőtött, mint az első, hiszen egy 5-0-s sorozattal 23-10-re ment Szabó Edina együttese. A második félidő első dévai találata a 6. percben született meg Avadanii révén. 5 perccel később már 15 volt a különbség. Ekkor azonban feljött a Déva és 11-12 gólra csökkentette hátrányát. A 21. percben a román Dobca harmadik kiállítását is megkapta, miután letaglózta Tápait, így piros lapot kapott. A végén 12 gól maradt a különbség, így nagy előnnyel várhatja a visszavágót a Cornexi-Alcoa. A mérkőzésen Tápai 13, Lőw és Balogh 5-5, Kordyuk 4, Vámos 3, Tóth és Siti 2-2, míg Szabó 1 gólt szerzett.