-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
150. véradása alkalmából köszöntötték Németh Bélát Székesfehérváron
Ahogy Németh Béla mesélte, egyszerű oka volt annak, hogy elkezdett vért adni 1973. november 22-én.
Kiskunfélegyházán volt katona, és két nap kimenőt kapott a részvételért cserébe, ami akkor nagyon sokat jelentett. Azóta a véradás természetessé vált számára, így jutott el 50 év alatt a 150 alkalomig.
„Az első véradáskor mindenkiben van egy kis félelem, visszatartó erő, de amint ezen túljut, rájön arra, hogy ez testi és lelki megnyugvás is. Azzal a tudattal élhetek, hogy a véradással segíthetek valakin, lehet ő akár egy kisgyermek is. Ez nagyon jó érzés! Én ennek a lelki oldalát tartom fontosnak!” – fogalmazott Németh Béla, aki élt Kiskunfélegyházán, Pécsen a főiskola évei alatt, majd Sármelléken pályakezdő pedagógusként, Zalaszentgróton 35 évig, majd onnan költözött Székesfehérvárra, ahol négy unokája van és kellett a nagyszülői segítség.
A Táncsics Mihály Általános Iskolában több generáció is összefogott a mai véradáson.
Az intézménybe járó gyerekek maguk is szerveztek véradókat, a legügyesebb osztályt ajándékkal jutalmazza a Magyar Vöröskereszt Fejér Vármegyei Szervezete. A délutáni órákban pedig számos önkéntes donor jött el, hogy véradással segítsen embertársain. Az OVSZ célja, hogy generációkon átívelő jelleggel szervezze a véradásokat 18-tól a 65 éves korig.