168 motocrossos robogott a Csillagvölgyben

Hát ez csúcs! 2007. április 29.-én rekordszámú versenyezni vágyó, jelen esetben porfelhő-hasogató gyülekezett a kőszárhegyi Csillagvölgyben. Az országos amatőr motokrossz-bajnokság második futamán nem kevesebb, mint 168 versenyző indult. A Fehérvár Rádió Kupáért kiírt futamon nyolc kategóriában húzták a gázt az ugratók rémei, s a lelkes, ám különböző képességekkel rendelkező amatőrök profi pályán csillogtathatták tudásukat. A versenyt megelőzően öt napon át locsolták a Csillagvölgy földcsíkját a szárazság miatt, az ugrók előtt tömörítették a talajt, hogy biztonságos legyen, és hogy a fékút ne gödrösödjön ki, a kanyarokat pedig úgy alakították, hogy fogósak legyenek.
2007.05.03. 02:44 |
 Hát ez csúcs! 2007. április 29.-én rekordszámú versenyezni vágyó, jelen esetben porfelhő-hasogató gyülekezett a kőszárhegyi Csillagvölgyben. Az országos amatőr motokrossz-bajnokság második futamán nem kevesebb, mint 168 versenyző indult. A Fehérvár Rádió Kupáért kiírt futamon nyolc kategóriában húzták a gázt az ugratók rémei, s a lelkes, ám különböző képességekkel rendelkező amatőrök profi pályán csillogtathatták tudásukat.

”Az országban ennyi nevezés még egyetlen motocross-versenyen sem volt. Az Extra-kategóriában azok a motorosok indulnak, akik már kiöregedtek a profik táborából, vagy a pénztárcájuk nem engedi, hogy a „hivatásosak” között versenyezzenek. Az „A” kategóriások művelik legmagasabb szinten a motocrosst az amatőrök között, míg a „B” kategóriában indulók a kezdő, és a versenyzést még csak kóstolgató, tanuló versenyzők közé tartoznak. S hogy mennyire szeretik a Csillagvölgy pályáját? – a 168 nevezés erre a válasz.” – mosolygott Gáspár Csaba, a Kőszárhegyi Motocross Klub elnöke.

A versenyt megelőzően öt napon át locsolták a Csillagvölgy földcsíkját a szárazság miatt, az ugrók előtt tömörítették a talajt, hogy biztonságos legyen, és hogy a fékút ne gödrösödjön ki, a kanyarokat pedig úgy alakították, hogy fogósak legyenek. A pálya 28 méteres szintkülönbségét, és 1800 méteres hosszát ki több, ki kevesebb szerencsével gyűrte le, a komlói Móricz Lászlót például a mentő szállította kórházba, de a rangidős hatvanéves Dömösi Ferenc, valamint a mezőny két hölgytagja, Balázs Diána és Mester Dóra is teljesítették mindkét futamot.

A délelőtti időmérő edzések után jöhettek a futamok, melyeket már mintegy 2000 néző követett figyelemmel. A 125A kategóriában Szatyina Gábor nyert, míg a Köszárhegyi Motocross Club versenyzője Gáspár Gergely a harmadik lett. Ugyanitt a házigazda klub színeiben versenyző Borsó Péter a 16., Osztotics Imre a 21. lett. 125B-ben a Speed Tech-es Simon Szabolcs lett az első, a hazai Franyó László a 8., Scheffer Balázs a 37., Udvari Csaba a 39. pozícióban zárt. A 125 Extra kategóriában a Blue Scorpions versenyzője Horváth Pál győzött, a fehérvári Takács Attila a hatodik lett. A 250-esek A kategóriájában Halász Csaba nyert, a B-ben a Reál Motoros Pálfi Tamás bizonyult a legjobbnak. A 250Extra aranykoszorújának a kisapostagi Jobb László örülhetett. A kőszárhegyi Jung László a 12., Varga Viktor a 16. helyen zárt. 125 seniorban Jakob Béla győzött, a 250-esek senior versenyét Bozsó Zoltán nyerte, a kőszárhegyi klub krossosa Kóger István a hetedik, Pintér Gábor a kilencedik, Laki Károly pedig a 14. helyen végzett.