2:1-re győzött a Vidi a Debrecen ellen a Sóstón

A bajnokságot vezető Videoton 2-1-re verte a címvédő Debrecent a Sóstón. A Vidi így már 12 ponttal vezeti a ligát a Ferencváros előtt. Jobb volt a Vidi az első félidőben is, de a szünetig nem született gól. Végül izgalmas mérkőzésen "behúzta" a jól küzdő Videoton a meccset.
 Videoton - DVSC 2-1 (0-0)
Meccsösszefoglaló VIDEÓ a cikkben!

2011.03.18. 21:27 |
 A bajnokságot vezető Videoton 2-1-re verte a címvédő Debrecent a Sóstón. A Vidi így már 12 ponttal vezeti a ligát a Ferencváros előtt.
Monicomp Liga, 20. forduló: Videoton - DVSC 2-1 (0-0)

Az 5. percben Vasiljevic lövésénél volt először veszélyben a debreceni kapu, de Novakovic magabiztosan fogta a Videoton középpályásának labdáját. Nem sokkal később Lencse Mijadinoski szorításában lőtt fölé az ötös sarkáról.

A 25. percben jutott először a hazai kapu elé a címvédő, ekkor Szakály Péter veszélyes beadását Bozovic húzta le, majd Czvitkovics nagy helyzetben nem találta el jól a labdát. A szünetig több nagyobb lehetőség már nem volt.

A találkozó a második félidő tizedik percében élénkült meg. Illés ment el a bal oldalon, a beadását Coulibaly sodorta kapura, de Bozovic leért a jobb alsó sarokba tartó labdára. Három perccel később Czvitkovics szabadrúgása Ramos testéről került a jobb kapufára, a kipattanót a hondurasi játékos nem találta el, Coulibaly pedig suta mozdulattal terelte kapura, így Andic még a gólvonal előtt tisztázni tudott.

A 61. percben elkezdtek potyogni a gólok. A Videoton szerzett vezetést Lencse révén, miután Szakály Dénes középre adását lekezelte, majd a labdát a bal alsó sarokba küldte (1-0). A Debrecen válasza nem késett sokat. A 64. percben Coulibaly az ellenféltől kapott labdát, és 16 méterről, egy lövőcsel után, Bozovic felett a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

A 72. percben ismét a Videotonnál volt az előny. Gosztonyi az alapvonal közelébe végzett el szabadrúgást, amely után a labda az ötös sarkán egyedül hagyott André Alveshez került. A brazil előrevetődve fejelt a kapuba, a gólvonalon álló Varga József csak beleérni tudott a labdába, menteni nem (2-1).

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, de újabb gól már nem született. A Videoton jelenleg tizenkét ponttal vezeti a bajnokságot a Ferencváros előtt.