9,3 milliárdos beruházással indulhat 2007-ben a szennyvízcsatorna építés

A mai napon aláírták azt a társulási megállapodást, amelynek célja, hogy Székesfehérvár, Pákozd, Pátka és Seregélyes közös pályázatot nyújtson be az Európai Unió Kohéziós Alapjából elnyerhető támogatásra szennyvízcsatorna hálózatának bővítésére. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, fontos döntést hoztak meg a testületek, mivel EU támogatással összesen 165 km csatorna és 46,5 km bekötő vezeték épülhet Székesfehérváron és a pályázathoz  csatlakozó környező településeken 2007 második felétől. A megvalósítás tervezett költsége bruttó 9,3 milliárd forint nettó - 7,5 milliárd Ft- lesz.

2005.05.20. 10:19 |

A mai napon aláírták azt a társulási megállapodást, amelynek célja, hogy Székesfehérvár, Pákozd, Pátka és Seregélyes közös pályázatot nyújtson be az Európai Unió Kohéziós Alapjából elnyerhető támogatásra szennyvízcsatorna hálózatának bővítésére. Székesfehérvár polgármestere kiemelte, fontos döntést hoztak meg a testületek, mivel EU támogatással összesen 165 km csatorna és 46,5 km bekötő vezeték épülhet Székesfehérváron és a pályázathoz  csatlakozó környező településeken 2007 második felétől. A megvalósítás tervezett költsége bruttó 9,3 milliárd forint - nettó 7,5 milliárd Ft - lesz.

Az alaphoz benyújtott pályázat Pákozd, Pátka, Seregélyes települések szennyvízcsatornázását, valamint Székesfehérvár még szennyvízcsatornával ellátatlan területeit –Börgönd, Csala, Feketehegy, Kisfalud, Öreghegy, Ráchegy – tartalmazza. A tagok közös programot dolgoztak ki a szennyvízgyűjtés és elvezetés megoldására is.  A közös program keretében 91,4 km gravitációs, 73,6 km nyomott vezeték, 28 darab átemelő építése valósul meg 2007 és 2009 között. A megvalósítás tervezett költsége bruttó 9,3 milliárd forint nettó - 7,5 milliárd Ft - lesz.

Székesfehérvár polgármestere kiemelte, fontos döntést hoztak meg a testületek, mivel EU támogatással összesen 165 km csatorna és 46,5 km bekötő vezeték épülhet Székesfehérváron és a pályázathoz  csatlakozó környező településeken 2007 második felétől. Az Európai Unió Kohéziós alapjából elnyerhető támogatással Fehérvár mellett Pákozdon, Pátkán és Seregélyesen is 100%-os lehet a csatornázottság, a munkálatok összesen 5738 ingatlan rákötését teszik majd lehetővé. Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, a települések a pályázathoz szükséges önrészt a bekötések arányában biztosítják, ez Székesfehérvár esetében 40%, ami 293 millió forintos összeget jelent. Székesfehérvár polgármestere hangsúlyozta, az EU kedveli, ha több település összefog, így komoly esély van arra, hogy a létrejövő társulás elnyeri majd a megpályázott összeget. Gyenes Győzőné Beruházási Irodavezető kiemelte: a Regionális Területfejlesztési Tanács és a kormányi is fontosnak tartja ezt a pályázatot, amely a kiemelt projektek között szerepel.

Pákozd polgármestere, Takács János szerint a beruházás a Velencei tó vízvédelme miatt is kiemelkedően fontos. A polgármester elmondta, Fehérvárral együttműködve jóval kedvezőbbek a feltételek a szennyvízcsatornázásra és a megvalósulás is sokkal hamarabb megtörténhet, mivel eredetileg 2015-re tervezték Pákozd szennyvízcsatornázását.