-
„Egy fény a szorongatásban”
Egy szikszói ortodox magyar zsidó, Fleischmann Izrael visszaemlékezéseit tartalmazza az a kötet, amelynek bemutatóját november 24-én, vasárnap 16 órától tartják a Vörösmarty Színházban.
2024.11.21. -
Falvédő bölcsességek
Hímzett konyhai falvédőkből nyílt kiállítás október 30-án a Szent István Király Múzeum Országzászló téri épületében. A tárlathoz kapcsolódóan dr. Kriston-Vízi József néprajzkutató tart előadást november 22-én. A belépés ingyenes.
2024.11.21. -
Büchner a magyar színpadon
Büchner a magyar színpadon címmel nyílt színháztörténeti kiállítás a Pelikán Fészekben. A tárlat Georg Büchner német drámaíró magyar nyelvű előadásaiból válogat, és egészen jövő év áprilisáig látható.
2024.11.21. -
Farkas Ferenc bérlet
A Vörösmary Színházban megkezdődtek a Farkas Ferenc bérletsorozat előadásai. Az Alba Regia Szimfonikus Zenekar és Petrus Bölöni Sándor csellóművész estjén Wagner, Dohnányi és Schumann művei csendültek fel.
2024.11.19.
A 85 éve született Lázár Ervinre emlékeznek a fehérvári közművelődési intézmények
A 85 éve született nagy mesélő történetein generációk nőttek fel
„Ott ballagott szegény Dzsoni egy nagy kerek erdő közepén. Fütyörészett. Hol szomorúan, hol meg vidáman. Már attól függően, hogy milyen kedve volt. Én vagyok a világon a legszegényebb – gondolta, és egy szomorkás dallamba kezdett. Tényleg, a rajtavalón meg egy vándorboton és a bicskáján kívül nem volt semmije. – De hiszen a világon a leggazdagabb is én vagyok – gondolta, és azon nyomban trillázni és bukfencezni kezdett a füttye. És valóban, ő volt a világon a leggazdagabb, hiszen az övé volt az erdő, a kék ég, a madarak, az út menti gizgazok; az övé volt az egész nagy tágasság, széles e világ az övé volt.”
Sokaknak ismerős a Szegény Dzsoni és Árnika meséből vett idézet. A 85 éve született nagy mesélő történetein generációk nőttek fel. Lázár Ervin könyvei megtalálhatók a fehérvári könyvtárak polcain, a könyvekben látható illusztrációk, Réber László alkotásai pedig hamarosan ismét megtekinthetők a Hetedhét Játékmúzeumban található Réber-gyűjteményben.
Addig is virtuális sétát tehetünk a kiállításban, amelyhez az ÖKK Podcast Réber100 epizódját is ajánljuk. A műsorban a Vonalba zárt történetek tárlat kurátorával, Gärtner Petra művészettörténésszel hallhatnak beszélgetést, amelyben sok szó esik Lázár Ervin szívet-lelket melengető történeteiről is.