-
Katyń áldozatai
Április 13-án van a Katyńi Áldozatok Emléknapja. Székesfehérváron hagyományosan a Jávor Ottó téren tartott méltó megemlékezést a Székesfehérvári Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat Lengyelország ma is fájó nemzeti tragédiája kapcsán, a lengyel és a magyar nép barátságának, összetartásának jegyében.
2025.04.11. -
Kerülővel jut csak be a kórházba
Lezárják április 12-én, szombaton, a Szent György Kórház Hunyadi utca felőli Gombaporta bejáratát, munkavégzés miatt. Ebben az időszakban, kerülőúton, a függőfolyosó alatti hátsó lépcsőházi bejáraton keresztül tudnak majd bejutnai a betegek és a hozzátartozók.
2025.04.11. -
Közgyűlési összefoglaló
Nincs döntés a Vörösmarty Színház következő igazgatójának személyéről. Székesfehérvár pénteki közgyűlése eredménytelennek nyilvánította a pályázati kiírást.
2025.04.11. -
Miyawaki-erdő a Palotavárosban
Japán minta alapján tervezett Miyawaki-erdőt telepítettek a Palotavárosi tavaknál. A különleges eljárással ültetett csemeték érdekessége, hogy mivel kis területen sorakoznak egymás mellett, versenybe kezdenek azért, hogy minél gyorsabban, minél magasabbra nőjenek.
2025.04.11.
A Bőrönd új gazdája - idén már a 35. tulajdonosához került

Évek hosszú sora óta vándorol tulajdonostól, tulajdonosig a mitikus tulajdonságokkal felruházott táska. Néha felbukkan az utcán egy igazi régi darab, kizárólag ez a legfontosabb és az egyetlen a Bőrönd Tulajdonosok Baráti Társaságának (B.T.B.T.) tagjai számára.
Valódi származása ismeretlen, 1982-ben az Ecseri piacon tűnt fel Sárvári Gézának, aki akkoriban a József Attila Gimnázium tanulója volt.
A bőrönd több diáktárs tetszését nyerte meg, csodálták irigyelték az új szerzeményt. Már ekkor többen szerették volna magukénak tudni a titokzatos iskolatáskát. Sajgál Dénes kitartóan próbálkozott megszerezni a bőröndöt, még pénzt is ajánlott érte. Õ másodikos volt, a tulajdonos pedig negyedikes, nagy bátorság volt a kérelem. Ez a bátor ajánlattétel azonban váratlanul új irányba fordította a bőrönd történetét. Németh Zsolt Péter, aki abban az évben már a harmadik osztályt taposta, mellesleg jó barátja volt a tulajdonosnak, komoly ötlettel állt elő: ha megkaphatja a bőröndöt, minden nap hordani fogja az iskolában és kiragasztja rá Sárvári Géza fényképét. Így nem csak a bőrönd kerül jó kezekbe, de az első tulajdonos híre is tovább él a „Józsefben”.
Sárvári Géza fogalmazta meg a végső döntést: bőröndöt Bolondballagás napján átadja Németh Zsolt Péternek, aki a megbeszéltek szerint kiragasztja rá fényképét és minden nap hordja az iskolában. Egy esztendő múlva viszont neki is tovább kell adnia egy arra érdemes harmadikos fiúnak, aki Sárvári Géza fényképe mellé köteles kiragasztani az előző tulajdonos képét is.
Ettől kezdve minden Bolondballagáskor új tulajdonosa lesz a bőröndnek és természetesen egyre több fénykép is kerül rá. Mindezt a „Magyar Királyban” beszélték meg és korábban itt tartotta éves összejöveteleit is a B.T.B.T.
A tulajdonosok a nyolcvanas évek közepén határozták el, hogy addig kell továbbadni a bőröndöt, amíg Sárvári Géza elsőszülött fiúgyermeke be nem tölti a tizenhetedik életévét, illetve maga is bolondballagó lesz. A hagyomány azonban folytatódik, hiszen 2011-ben Géza nagyfia leérettségizett.
Évente egyszer üléseznek a „bőröndösök”, ekkor újra kezébe veheti mindenki a mágikus táskát és a tagok döntenek a legfontosabb kérdésekben. Leglényegesebb a bőrönd állagának megőrzése, döntés születik a restaurálás mikéntjéről, a kopott alkatrészek cseréjéről, illetve a tagok ellenőrzik az új fényképek méretét, elhelyezését és megegyeznek az esetleg szükséges változásokról.