A Cornexi és a Dunaferr csatája dönt a tornagyőzelemről

A TERSZOL 2007 felkészülési torna második napján a Dunaferr nagy nehézségek árán egy góllal győzte le a Pancevot, s a dunaújvárosiak 25-24-es diadala azt jelentette, hogy ők már eséllyel pályáznak a tornagyőzelemre. Az elsőségre tört a házigazda Cornexi-Alcoa-Autobahn, azonban ehhez le kellett győznie a norvég bajnokság negyedik helyezettjét, a Levangert. A találkozó előtt a Budapest Bank hivatalos keretek között öntötte formába támogatási megállapodását, a szerződés-aláírást követően a pénzintézet a Cornexi-Alcoa kiemelt szponzorává vált. Cornexi-Alcoa – Levanger HK 33-23 (19-14)
2007.08.18. 12:40 |
 A TERSZOL 2007 felkészülési torna második napján a Dunaferr nagy nehézségek árán egy góllal győzte le a Pancevot, s a dunaújvárosiak 25-24-es diadala azt jelentette, hogy ők már eséllyel pályáznak a tornagyőzelemre. Az elsőségre tört a házigazda Cornexi-Alcoa-Autobahn, azonban ehhez le kellett győznie a norvég bajnokság negyedik helyezettjét, a Levangert.
A találkozó előtt a Budapest Bank hivatalos keretek között öntötte formába támogatási megállapodását, a szerződés-aláírást követően a pénzintézet a Cornexi-Alcoa kiemelt szponzorává vált.

A magyar-norvég párharcot némi meglepetésre a lelkes vendégek kezdték jobban, de Vura József együttese gyorsan magára talált, s a hatodik percben már fordított. Ezt követően a fehérváriak a fokozatosság elvét szem előtt tartva növelték előnyüket, a Levanger érdemben már nem igazán tudott hozzászólni a meccshez. A Cornexi úgy is remekelt, hogy az összecsapás elején Sonata Vijunaite kisujj-törés miatt kiszállt a játékból. A másik litván légiós, Bernataviciute nagyon élt – összesen nyolc góllal terhelte meg a norvégok hálóját – de Kenyeres Fanni is válogatott szinten művelte a játékot. Sladjana Djeric jól védett, de tulajdonképpen az egész csapat jól működött. A látványos játéknak meg lett az eredménye, a Cornexi-Alcoa-Autobahn fölényes, tízgólos győzelmet aratott, de a különbség akár nagyobb is lehetett volna, ha a második félidőben nem véd bravúrok sokaságát mutatva Nordvoll kapus. A Cornexi 33-23-as diadalával 100%-os a Terszol 2007 nevű tornán, éppúgy, mint a rosszabb gólkülönbséggel bíró Dunaferr.
 A tornagyőzelem a két magyar csapat csatáján dől el, szombaton 17 órától a Köfém csarnokban.

Cornexi-Alcoa – Levanger HK 33-23 (19-14)

Székesfehérvár, 600 néző
 Vezette: Kisfalvi, Péli

Cornexi: Djeric és Fekete (kapusok), Bernataviciute 8 (2), Kenyeres 8, Szrnka 5 (1), Gordeyeva 4, Kamper 2, Trishchuk 2, Válova 2, Kovács 1, Varga 1, Bízik, Kiss, Vaszari, Vijunaite. Vezetőedző: Vura József

Levanger: Leira, Nordvoll (kapusok), Johansson 6 (2), Bognár 3 (1), Hynne 3, Andersson 2 (1), Berget 2, Wist 2, Arnfinnsdotir 1, Løke 1, Salomonsen 1, Saeter 1, Skauge 1, Mollian. Vezetőedzők: Mia Hermansson Høgdahl és Geir Tore Leira

Hétméteresek: 3/4 (Trishchuk hagyott ki egyet); 5/6 (Johansson hagyott ki egyet)
 Kiállítások: 4 perc; 6 perc