-
A legnagyobb kincs a gyermek
Egy kislány az új év első, székesfehérvári babája. Gáncs Izabella január elsején, nem sokkal 6 óra után született a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórházban. Szép hagyomány, hogy a város közössége nevében az év első fehérvári újszülöttjét a város polgármestere is köszönti.
2025.01.02. -
Négyen a legjobbak között
Magyarország száz legjobb középiskolája 2025-ben címmel készítették el a hazai gimnáziumok rangsorát. A listán négy székesfehérvári gimnázium kapott helyet, a legelőkelőbb helyen a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola szerepelt.
2025.01.02. -
Őssejt-donort keresnek
Segítséget kér egy székesfehérvári, ma Svédországban élő fiatal lány, Forster Júlia. Édesanyja a facebookon keresztül keresi azt a személyt, aki őssejt donor lehetne lánya számára. Júliánál november elején diagnosztizáltak akut leukémiát.
2024.12.29. -
Ünnepség az Adventi Udvarban
A Püspöki Palota udvarán hagyományosan meggyújtották az adventi koszorú negyedik gyertyáját, amely a szeretet fényét szimbolizálja.
2024.12.23.
A Corpus Hungaricumnál emlékeznek az aradi vértanúkra a nemzeti gyásznapon
Székesfehérváron idén is a Jávor Ottó téri Corpus Hungarikum-szobornál emlékeznek az aradi vértanúkra. Az esemény október 6-án pénteken 11.30-kor kezdődik a Jávor Ottó téren. Ünnepi beszédet mond Vizi László Tamás, a Kodolányi János Főiskola oktatásigazgatási rektor-helyettese. Az eseményen részt vesz Vargha Tamás honvédelmi államtitkár, Székesfehérvár országgyűlési képviselője és Cser-Palkovics András polgármester is.
2017.10.05. 08:05 |
1849. október 6-án végezték ki Aradon a magyar forradalom és szabadságharc tizenhárom honvéd tábornokát, Pesten pedig Batthyány Lajost, az első magyar felelős kormány volt miniszterelnökét. Aulich Lajos, Damjanich János, Dessewffy Arisztid, Kiss Ernő, Knézich Károly, Lahner György, Lázár Vilmos, Leininger-Westerburg Károly, Nagysándor József, Poeltenberg Ernő, Schweidel József, Török Ignács és Vécsey Károly és Batthyány Lajos kivégzését október 6-ra, a bécsi forradalom évfordulójára időzítették. A tragikus napot 2001-ben nyilvánították a magyar nemzet gyásznapjává.