-
Fórum a Belső-Maroshegyen élőknek
Az 5. számú választókörzetbe átkerült utcák lakóinak szerveztek lakossági fórumot kedden a Táncsics Mihály Általános Iskolában, ahol jelen volt dr. Cser-Palkovics András polgármester, valamint Brájer Éva és Mészáros Attila önkormányzati képviselő is. A lakóktól a legtöbb jelzés a csapadékvíz elvezetési problémákkal és a közlekedéssel kapcsolatban érkezett.
2024.11.12. -
Diákok Schwäbisch Gmündben
A diákcsere program keretében egy héten át vendégeskedhettek a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium diákjai Schwäbisch Gmündben. Jövőre a német diákok érkeznek majd városunkba.
2024.11.12. -
A kalligráfia alapjai
Hogyan írjunk szépen? Hogyan formáljuk helyesen a betűket? A kalligráfia világába pillanthattak be az érdeklődők a Hetedhét Játékmúzeumban a Négykezes kedd program keretében.
2024.11.12. -
Nemzeti konzultáció
„Magyarország meg tudja csinálni” címmel a kormány mától nemzeti konzultációt indít az új gazdaságpolitikáról. A Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke hangsúlyozza, az a cél, hogy a magyar gazdaság erősödjön, a családok jövedelme és a bérek emelkedjenek, a kis- és közepes vállalkozások megerősödjenek, és megfizethetőbb legyen a lakhatás.
2024.11.12.
A családias ellátásé a jövő - 20 éves a gyermekvédelmi törvény
A Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központba látogatott Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a gyermekvédelmi törvény elfogadásának 20. évfordulója alkalmából. A miniszter kiemelte, hogy Székesfehérvár és Fejér megye a gyermekjóléti szolgálatok szervezése, működtetése ügyében példamutató munkát végez. Balog Zoltán elmondta, hogy a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központban kialakított családias ellátás és környezet mutatja azt az utat, ami felé a gyermekvédelemnek haladnia kell Magyarországon.
2017.06.21. 14:18 |
1997-ben fogadta el parlament a gyermekvédelmi törvényt, a jogszabály elfogadásának 20. évfordulója alkalmából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere látogatott el a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központba. Székesfehérvár nevében Vargha Tamás országgyűlési képviselő, honvédelmi államtitkár köszöntötte a vendégeket, megtiszteltetésnek nevezve, hogy a Fejér megyei gyermekvédelmi otthonban köszönthetik ezt a jubileumot. „A törvénynek és az itt folyó munkának is a legnagyobb erénye, hogy középpontjában a gyermek áll. Ezen belül is a gyermekek családban való nevelésére helyezi a hangsúlyt, ami a gyerekek számára a legmegfelelőbb nevelési környezet.” – fogalmazott köszöntőjében Vargha Tamás.
Miniszteri látogatás a gyermekvédelmi központban
A miniszter szólt arról a célkitűzésről is, hogy 2020-ra csak családotthonokban, családias környezetben lehetnek majd elhelyezve a gyermekek 12 év fölött is, a megvalósításra a kormány uniós forrásból mintegy 5,8 milliárd forintot szán. A gyermekotthonok kiváltása, megújítása mellett szeretnék elérni azt is, hogy ha azok, akik ebben a rendszerben nagyon nehéz munkát végeznek, nagyobb megbecsülést kapjanak. Balog Zoltán kiemelte, hogy az otthonokban dolgozók nemzetstratégiai fontosságú munkát végeznek a jövő szempontjából. Szólt arról is, hogy az otthonokban elhelyezett nagyobb gyermekek számára okostelefon applikációt is fejlesztettek, amelynek segítségével teljes körű tájékoztatást kapnak a jogaikról és lehetőségeikről.
Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár szerint nem nyugodhatunk bele abba, hogy egyfajta végzetet jelent és törvényszerűen elkallódik az, aki állami gondozásba kerül. „Olyan gyermekvédelmi rendszert építünk, amelynek minden eszköze a gyermekek számára a teljes és boldog élet esélyét kínálja. Akkor működik jól a rendszer, ha képes visszaadni a reményt és a hitet abban, hogy sorsfordító tud lenni.” – hangsúlyozta az államtitkár.
Dr. Novák Krisztina az Integrált Jogvédelmi Szolgálat főosztályvezetője elmondta, hogy új eszközöket próbálnak ki a gyermekvédelemben, ilyenek például azok a speciális mesekönyvek, amelyek alapjogokat és gyermekjogokat dolgoznak fel, mese formájában. A szakember szerint fontos, hogy a gyerekek olyan közegben sajátíthassák el ezeket az ismereteket, amely segíti azt, hogy a későbbiekben értelmezni és alkalmazni is tudják ezeket és felismerjék, hol vannak azok a jogsérelmek, amelyek az ő jogaikat sértik.
Radoszáv Miklós gyermekvédelmi szakértő szerint a gyerekvédelem közösségi felelősségvállalást jelent mindannyiunk számára. „A gyerekek problémájára komplex választ kell adni, nincs az a kiváló ellátórendszer, ami minden feladatot meg tudna oldani.” – hangsúlyozta Radoszáv Miklós, aki elmondta, hogy a gyermekvédelmi törvény elfogadásakor abban reménykedtek, hogy a szakellátás jelentős részét civilek és egyháziak fogják ellátni. Hozzátette, hogy mostanra színes ellátórendszer alakult ki.
Deresné Tanárki Mária, a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatója a gyermekvédelmi törvény hozadékairól szólva a társadalmi felelősségvállalás erősödését emelte ki, ezzel kapcsolatban pozitív székesfehérvári és Fejér megyei tapasztalatokról számolt be. Elmondta, hogy a családias ellátás és a 48 férőhelyes otthon megteremtéséhez is széles körű összefogásra volt szükség 2015-ben. A tájékoztatót követően a vendégek látogatást tettek a központban. A bejáráson részt vett Székesfehérvár alpolgármestere, Brájer Éva is.