Sikeres évnyitó meccseket játszottak a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia csapatai

A Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia kosárlabdázói az új évben hamar megvívták parkettharcaikat, és lejátszották első mérkőzéseiket. Pozitív mérleggel zárták az esztendő nyitányát, mivel öt találkozóból négyet megnyertek.
2023.01.12. 13:24 |

Női Amatőr NBI/B, Székesfehérvár, 10. forduló

Dávid Kornél KA-Radobasket Törökbálint 99:42 (28:14, 26:15, 24:4, 21:9)

Bukics Zsolt vezetőedző: A meccs előtt megbeszélteket betartva, igyekeztünk nagy sebességgel játszani. A gyors játéknak köszönhetően sokszor sikerült indításból kosarat elérni, de felállt védelem ellen is ültek a külső dobásaink.

Legjobb dobók: Rozsics Teodóra 20, Frindt Nikolett 18/6, Zele Dorina, Angyal Nikolett 13-13, Szőke Fanni 12/12, Vas Beatrix 11/3.

Férfi NBI/B, Székesfehérvár, 15. forduló

Dávid Kornél KA-Vásárhelyi Kosársuli 90: 65 (25:16, 15:15, 26:13, 24:21)

Andrea Turchetto vezetőedző: Végig koncentráltak tudtunk lenni a mérkőzésen ezáltal aránylag kevés volt a hullámvölgyünk. A második félidőben a zóna ellen is aránylag jól tudtunk támadni és igazából magabiztos győzelmet arattunk.
Ld.: Simon Benedek 38/15, Bata Olivér 13/6, Molnár Dániel 13/3.

Fiú kadett (U16), Pécs, 12. forduló

NKA Pécs/A-Dávid Kornél KA 129: 46 (26:13, 38:14, 34:10, 31:9)

BlahóBarnabás vezetőedző: Nagyon fiatal kerettel álltunk fel az ország egyik legjobb csapata ellen. Voltak jó, rossz és nagyon rossz dolgaink a mérkőzésen. Azon kell dolgozni, hogy ezek a dolgok pozitív irányba elmozduljanak. És erre mindenki képes a csapatból.

Ld.: Sándor Döme 12/6.

Fiú serdülő (U14), Székesfehérvár, 5. forduló

Budafok/A-Dávid Kornél KA 45:59 (10:9, 7:22, 14:10, 14:18)

Gáll Dominik vezetőedző: A mérkőzés előtt, annyit kertünk a srácoktól, hogy küzdjenek, vetődjenek, agresszívan védekezzenek és minden lepattanóért menjenek el. Keményen és szépen védekeztünk, de az ellenfél rengeteg támadó lepattanót tudott szedni, ami miatt nem lett nagyobb a különbség.

Ld.: Budai Áron 16, Szalai Dominik 12/3.

NKA Pécs U13-Dávid Kornél KA 70:84 (16:16, 10:28, 17: 23, 27: 17)

Gáll Dominik: Pontosan ott folytattuk, ahol az előző mérkőzésen abba hagytuk, de azt hittük, hogy 3-4 perc kosárlabda elég egy meccs megnyeréséhez, de a pécsiek gyorsan eltüntették az előnyünket. A második negyedtől tudtuk érvényesíteni erőfölényünket és magabiztosan, végig vezetve megtudtuk nyerni a mérkőzést.

Ld.: Budai Áron 18, Szalai Dominik 17, Bencze Botond 11, Kiss Vajk, Gajárszky-Tóth Zsombor 10-10.