A dobogó második fokára léphetett a Fehérvár Rugby Club női rögbi csapata

Vasárnap rendezték meg Budapesti Rögbi Centerben a női rögbi bajnokság 8. egyben záró fordulóját.
A Fehérvár Rugby Club lányai míg tavaly a 3. helyen végeztek, ebben a bajnoki évben most egyet előre léptek a dobogón, és ezüstérmet szereztek.
2022.05.09. 11:34 |

A torna rendszerű napon a következő eredményeket érték el a székesfehérváriak:

Fehérvár Rugby Club–Honfoglalók Nagykőrös 27–12 (17–7)

A mérkőzés első percében fehérvári kezdőrúgásból az elalvó Honfoglalók között elfutó Somogyi Eleonóra 5 pontos célt szerzett, Jakubecz Lili jutalomrúgása kétpontot ért. A Honfoglalók gyorsan válaszolt egyenlítettek. Az első félidő végén látványos passzjátékával követhetetlenné tette az ellenfél számára a labdát az FRC, amelyekből Jakubecz Lili két 5 pontos célt szerzett, a félidőben 17-7-re vezetett a Fehérvár. Fordulás után folytatódott a sok passzos játékfolytatódott, de a Honfoglalók megtalálták a rést a fehérvári védelmen és újabb 5 pontos célt szereztek. Ismét Jakubecz Lili jeleskedett, a mérkőzés utolsó 5 pontját 4 ellenféllel szemben Völgyi Virág nevéhez fűzhető, és ezzel biztosan nyert a Fehérvár. A mérkőzéseken sérülés végett nem tudott részt venni a Fehérvár válogatott játékosa Oláh Dorottya és Pap Helga csapatkapitány, valamint Nagy Dóra.

Budapesti Medvék–Fehérvár Rugby Club 22–7 (12-7)

A bajnokcsapattal nem bírt a Fehérvár Rugby Club. Az eső félidőben 12–0 után ki más, Jakubecz Lili szépített az első félidő utolsó percében. A második félidőben folytatódott a küzdelem a fehérvári lányok jól tartották a labdát, de az ellenfél jobb volt és nyert.

Fehérvár Rugby Club–Exiles Budapest 33–5 (22–0)

A régen nagyhírű Exiles Budapest csapata nem okozott gondot a fehérvári együttesnek. . Az első célt most is a kiváló paraméterekkel meg áldott Velencei kölcsönjátékos Somogyi Eleonóra vitte 5 pont. Pontszerzők: Jakubecz 18, Somogyi Eleonóra 5, Barna Dorisz 10,

Esztergom–Fehérvár Rugby Club 26-15 (7-10)

Jól kezdett a fehérvár csapat Barna Dorisz Napsugár 5 pontos céljával, azt követően Somogyi Eleonóra 5 pontos céljával 10-0 vezetett a Fehérvár Rugby Club, de az ellenfél szépített a félidő lefújása előtt. A második játékrészben az ellenfél dominált és nyert.

A bajnokság végeredménye: 1. Medvék Budapest, 2. Fehérvár Rugby Club, 3. Esztergomi Vitézek, 4. Honfoglalók, 5. Exiles Budapest.

Kiosztották az U 16. Magyar Bajnokság érmeit is. A Fehérvár Rugby Club lánycsapata a 3. helyen végzett. A játékosállományt a Lazareszku Zsolt vezette Nádasdladány lányok és Fehérvári lányok alkotják.

Felnőtt női csapatkép: Állnak balról, jobbra: Oláh Dorottya, Völgyi Virág, Barna Dorisz Napsugár, Jakubecz Lili, Nagy Dóra Gyolcsos Ferenc edző. Térdelnek: Somogyi Eleonóra, Kiss Virág, Arany Rebeka, Takács Kata. A fényképről hiányzik Pap Helga csapatkapitány.