A Dunaferr a Cornexi otthonában lépett közelebb a bronzéremhez

Előrehozott bronzmeccs. - Vélekedtek a sportbarátok a női kézilabda NB1 felsőházi rájátszásának harmadik fordulója előtt, hiszen a Cornexi-Alcoa-HSB Holding, és a fehérváriak vendége, a Dunaferr NK is három-három pontot gyűjtött eddig a play-offban, s a két Fejér megyei alakulat összecsapásának győztese a bajnoki bronzéremmel kacérkodhat. A Cornexi egy Ferencváros elleni győzelem, és egy győri 13 gólos vereség után kívánt javítani mérlegén, míg a Dunaferr nyeretlenül, egy döntetlennel és egy vereséggel a tarsolyában vette fel a küzdelmet a Köfém csarnokban. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Dunaferr NK 25-26 (11-12)
2007.05.04. 21:27 |

A mérkőzés elején a Cornexi megpróbált irányítani, de Ferling Bernadett keresztülhúzta a hazai csapat számításait, sőt Paula Ungureanu is bravúrok sorával fékezte a fehérváriak lendületét. Vura József együttesében a sikertelen próbálkozások láttán némi zavar támadt, s sok időnek el kellett telnie ahhoz, hogy ismét magukra találjanak a tanítványok. A Dunaferr rendre egygólos előnyt szerzett, amit a 22. percig mindig egalizáltak Szrnkáék, majd a Mörtel-Ferling páros hamarjában háromgólosra hizlalta az Újváros előnyét. Szerencsére Õri Edina és Vaszari pályára küldése felrázta a Cornexit, s a szünetre egyre olvadta a Dunaferr fórja. (11-12)

A jobb folytatásban bíztak a fehérváriak a második félidő elején, azonban a Cornexi nyolc percen keresztül gólképtelen volt, annak ellenére, hogy a Dunaferr játékosai sokkal több időt töltöttek büntetéssel. Öröm volt az ürömben, hogy a vendégek sem jeleskedtek nagyon a hálószaggatásban, így csupán néggyel mentek a Duna-partiak akkor, amikor az első félidőben gyengébb telejsítményt nyújtó Tápai Szabina visszatért a pályára. Az irányító remek találataival felzárkózott a Cornexi, sőt egyenlített, majd átvette a vezetést, de a Dunaferr rögtön visszacsapott, s a 48. perctől már nem kegyelmezett. Ungureanu ismét brillírozott, és Mörtel is többször eredményes volt, a fehérváriak későn indított hajrája pedig már csak arra volt elegendő, hogy szorosabbá tegye az állást. A Dunaferr egy góllal 26-25-re nyert Székesfehérvárott, s így az Újváros került közelebb a bajnokság harmadik helyéhez.

Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Dunaferr NK 25-26 (11-12)

Köfém csarnok, 1000 néző
 Vezette: Bonifert, Oláh

Cornexi: Djeric – Kenyeres 2, Trishchuk 1, Tápai 6, Valova 1, Kordyuk 2, Balogh 4/2. Csere: Szrnka 3/1, Vaszari 1, Õri E. 1, Pádár 1, Vijunaite 3, Fekete(kapus). Vezetőedző: Vura József

Dunaferr: Ungureanu – Nagy 2, Mörtel 7, Ferling 8, Borbás 3, Laluska 1, Lovász 3. Csere: Vincze, Balogh Barbara, Pigniczki, Gáspár, Õri A. 2/2. vezetőedző: Kovács Péter

Kiállítások: 10 ill. 20 perc