A Falco a harmadik negyedben nyerte meg a kosárlabda rangadót az Alba ellen

Az Arconic-Alba Fehérvár KC kosárlabdacsapatára nehéz mérkőzés várt szerdán este. A listavezető Falco KC Szombathely otthonába utaztak, és mérkőztek 18 órától a Savaria Arénában. A Falco eddig egy vereséget szenvedett, az Alba hármat és ezzel a harmadik helyen áll.
2022.12.14. 21:03 |

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Arconic-Alba Fehérvár 90–77 (23–28, 24–19, 29–11, 14–19)

A Falco éllovasként fogadta a harmadik helyen álló Fehérvárt. A félidei döntetlen után a szombathelyiek nagyon megnyomták a harmadik tíz percet, és 18 ponttal elléptek a vendégektől. A csata ezzel lényegébe el is dőlt. A negyedik negyedben az Alba összekapta magát, de már nem volt esélye ledolgozni a hátrányt.

Falco Szombathely: Pot 3/3, BROWN 14/6, Kovács B. 3, TIBY 16/6, KELLER 6/3. Csere: PERL 20, Barac 6, COWELS 20/18, Verasztó, Sövegjártó, Krivacsevics 2, Takács Zs. Vezetőedző: Milos Konakov

Arconic-Alba Fehérvár: Pongó 10/6, Somogyi 14/9, FORD 13/6, DeCosey 6, PHILMORE 15/3. Csere: Vojvoda 12/6, Szabó Zs., Takács Mi. 7/3, Góbi, Takács Ma. Vezetőedző: Matthias Zollner

MESTERMÉRLEG

Milos Konakov:Gratulálok a fiúknak, ezúttal is mindent beleadtak, nagyon akartak nyerni. Alaposan felkészültünk a meccsre, és összességében működött is taktikánk. Erős tempót akartunk diktálni – a játékunk a második félidőben azért működött jobban, mert sikerült pontosabban befejezni a támadásainkat, és kevesebb labdát adtunk el. Sokat nem pihenhetünk, hiszen szombaton vár ránk egy újabb rangadó!

Matthias Zollner:Gratulálok a Falcónak! Úgy vélem, ellenfelünk közel negyven percig meg tudta valósítani azt, amit eltervezett a mai meccsre. Bár az első félidő egál volt, akkor is voltak olyan szakaszi a játékunknak, amivel a részünkről nem voltam elégedett. A második fékidőben a Falco még erősebb tempóra, még fizikálisabb játékra váltott, amit már nem tudtunk követni – és sok eladott labdával segítettük ellenfelünket. Jobban hozzá kell szoknunk a ma tapasztalt tempóhoz, fizikalitáshoz.

Fotó: Unger Tamás/Vas Népe