Az FC Dunaszerdahely ellen játszotta első felkészülési meccsét a Fehérvár FC

A Fehérvár FC labdarúgócsapata lejátszotta első nyári felkészülési edzőmérkőzését. Az ellenfél a felvidéki FC Dunaszerdahely AC volt, a találkozón a második félidőben sok fiatal fehérvári játékos is játéklehetőséget kapott.
Fehérvár FC - FC Dunaszerdahely AC 0-5 (0-2)

2023.07.02. 05:48 |

A Fehérvár FC a múlt hétfőn kezdődött nyári felkészülési időszak alatti első edzőmérkőzését játszotta szombaton, az ellenfél a szlovák bajnokság elmúlt szezonját a második helyen záró FC DAC 1904 volt.

Kenan Kodro, Deybi Flores, Nikola Serafimov és Tobias Christensen válogatottbeli szereplése miatt még nem állhatott a szakmai stáb rendelkezésére, Fiola Attila és Szabó Levente műtét utáni rehabilitációját végzi, Hangya Szilveszter jelenleg felzárkóztatási edzésmunkát végez, míg Dárdai Palkó betegség miatt hagyott ki néhány edzést, ezért nem lépett ma pályára. Bartosz Grzelak vezetőedző a Kovács - Csongvai, Larsen, Spandler, Zeke - Pinto, Bambock - Kastrati, Houri, Schön - Katona kezdő tizenegyet küldte pályára, a cserepadon pedig kivétel nélkül rendkívül fiatal mezőnyjátékosok vártak bevetésre. A 17. percben Bambock adta el hátul a labdát, amely Kalmár elé került, lövését még bravúrral védte Kovács, de a kipattanóra Kacer érkezett és közelről nem hibázott (0-1). A 35. percben Csongvai lövését védte bravúrral a DAC kapusa. A 41. minutumban egy kontratámadás végén a labda Kalmár elé pattant, aki 16 méterről a hosszú alsóba helyezett (0-2).

A szünetben a Fehérvár FC nyolc játékost cserélt, a vendégek négyet, ekkortól egy jóval fiatalabb, főként eddig az NB III-as csapatban, illetve az utánpótlás-bajnokságokban szereplő hazai játékosok kaptak lehetőséget. A folytatást Rockov - Kiss M., Larsen, Spandler, Bedics - Kovács, Houri - Menyhárt, Ambach, Pető - Tóth T. V. összeállításban kezdte a Vidi, és bő fél perc elteltével ismét betaláltak a dunaszerdahelyiek, Ramadan lövése Larsenről pattant a kapunkba (0-3). A 60. percben ismét ő villant, ekkor balról húzott befelé, majd 16 méterről a kapu hosszú oldalába lőtt (0-4). A 70. percben egy bal oldali beadás után Záhradník fejelt a kapufára, de közben Rockov szabálytalankodott vele, így az ápolás után büntető következett - Ramadan a bal alsót célozta meg, Rockov kiütötte a labdát. A 79. percben Trusa verte meg Husvéthot a futóversenyben, majd higgadtan értékesítette a ziccert, 0-5. Az utolsó tíz percbe lépve Kecskés Máté előtt adódott szépítési lehetőség, de 13 méterről fölé lőtt a fiatal játékos. A Fehérvár FC a következő edzőmeccsét jövő szombaton 16.30 órától az Eszék ellen játssza a horvátországi Muraszentmártonban.

Bartosz Grzelak: "Ez volt az első nyári felkészülési mérkőzésünk és egy olyan ellenféllel találkoztunk, akik jóval előrébb tartanak nálunk, ráadásul sok hiányzónk is volt, többen válogatottbeli mérkőzéseik, mások sérülés miatt nem állhattak a rendelkezésünkre. A mai meccs jól szolgálta azt a célt, hogy gyakoroljuk a játékstílusunkat mérkőzésszituációban is. Voltak olyan dolgok a mérkőzésen, amik jól néztek ki, de olyanok is, amiken gyorsan javítanunk kell majd. Örülök annak, hogy a mai mérkőzésen szép számban mutatkoztak be játékosaink a második csapatból is, de mivel ők még mindössze néhány edzésen vannak túl velünk, nem volt könnyű számukra a mai mérkőzés. Bízom benne, hogy jövő héttől már több játékos áll majd rendelkezésünkre az első keret tagjai közül."