A Fehérvár legyőzte az MTK-t - a tabella negyedik helyén áll a Vidi

Az MTK csak a hajrában jelentett komoly veszélyt a fehérvári kapura, melyet az újonc, 20 esztendő Dala Martin védett, ráadásul remekül. A Fehérvár FC Gradisar góljával győzött, és fellépett a tabella negyedik helyére, közvetlenül az MTK mögé.
Fehérvár FC - MTK 1-0

2024.08.30. 22:05 |

Az NB I. 6. fordulójának nyitó meccsén a hetedik Fehérvár a remekül rajtoló, négy találkozón kilenc pontot gyűjtő MTK-t fogadta. A hazaiaknál debütált a kapuban Dala Martin, aki a Blackburn Rovers-hez igazoló Tóth Balázs helyét vette át a fővárosiak elleni összecsapáson. A 20 éves hálóőr élete első NB I-es meccsén lépett pályára. Ráadásul nem Dala volt az egyetlen újonc a pályán: a játékvezető, Kovács Imre is ezen az estén mutatkozott be az első osztályban - írja tudósításában a Sportal.hu.

A Vidi kezdte lendületesebben a találkozót, a 17. percben ez pedig majdnem góllá érett: Milicevic adott balról középre, ahol érkezett az éppen az MTK-tól kölcsönben Fehérváron futballozó Kovács Mátyás, aki belsővel a jobb kapufa mellé lőtt. Három perccel később Róbert Polievka kísérleténél Dalának kellett nyújtózkodnia, szép mozdulattal szögletre ütötte a labdát. Az első félidő hosszabbításában megszerezte a vezetést a Fehérvár, Nicolas Stefanelli ívelt középre jobbról, Nejc Gradisar pedig tökéletesen érkezett, és öt méterről kíméletlenül az MTK kapujába fejelt, 1–0.

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan hazai támadásokkal indult, Stefanelli passza után Katona Mátyás lőtt az oldalhálóba. A 62. percben a nem sokkal korábban beszálló Bedi Bence nem túl erős lövését fogta könnyűszerrel Demjén Patrik. Négy perccel később már komolyabb feladata volt az MTK kapusának, Katona 24 méterről elvégzett szabadrúgása után kellett vetődve hárítania.

A 83. percben ismét örült a fehérvári tábor, de Tobias Christensen hiába lőtt szép gólt a vendégek kapujába, lesről tette mindezt, marad az egygólos hazai előny. A folytatásban átvette az irányítást az MTK, a Vidi jobbára a kontrákra próbált építeni. Egy szöglet után Kocsis Gergő járt nagyon közel az egyenlítéshez, fejese utána a labda azonban a kapufáról (és Daláról) pattant az alapvonalon túlra. Egy perccel később Polievka is egalizálhatott volna, 12 méterről leadott lövéséra remek reflexszel ért le Dala, majd a 20 esztendős székesfehérvári kapus egy újabb kék-fehér-fejest hatástalanított magabiztosan.