A fehérvári közbiztonságról és a fiatalok védelméről tanácskoztak

 A fehérvári közbiztonság fejlesztése és az ifjúságvédelem volt a legfontosabb témája annak a rendezvénynek, amelynek projektnyitó konferenciáját pénteken tartották a Városháza Dísztermében. Az értekezletet Viza Attila közbiztonsági tanácsnok nyitotta meg, aki kiemelte, hogy a pályázat lehetőséget ad az itt élők biztonságérzetét növelő programok végrehajtására.
2016.02.26. 12:55 |
A fehérvári közbiztonság fejlesztése és az ifjúságvédelem volt a legfontosabb témája annak a rendezvénynek, amelynek projektnyitó konferenciáját pénteken tartották a Városháza Dísztermében. Az értekezletet Viza Attila közbiztonsági tanácsnok nyitotta meg, aki kiemelte, hogy a pályázat lehetőséget ad az itt élők biztonságérzetét növelő programok végrehajtására.
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata 12,94 millió forintos támogatást nyert el a „Közbiztonság fejlesztése Székesfehérváron a településbiztonság és az ifjúságvédelem előtérbe helyezésével” című projektre. A Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával megvalósuló pályázatot a város 681 ezer forint önerővel egészítette ki. A programot koordináló, néhány héttel ezelőtt megalakult 13 főből álló, a „Közbiztonság fejlesztése Székesfehérvár szolgálatában 2016” elnevezésű munkacsoport ma délelőttre projektnyitó konferenciát szervezett, ahova meghívást kaptak a témában érintett szervezetek, egyesületek.
A szakmai értekezletet Viza Attila közbiztonsági tanácsnok nyitotta meg. Miután köszöntötte a résztvevő szervezetek képviselőit, elmondta, hogy a szakmai tartalom megvalósítása érdekében az együttműködő partnerekkel kötött megállapodás egyben szándéknyilatkozatként is szolgál a vonatkozásban, hogy a szakmai megvalósítók – azaz a Székesfehérvári Rendőrkapitányság, a Székesfehérvári Városi Polgárőrség, a Kríziskezelő Központ, valamint a Magyarországi Iskolai Szociális Munkások Közhasznú Egyesülete – a jövőben is együttműködnek.
Hangsúlyozta, hogy Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzat Közgyűlése a pályázattal kapcsolatos javaslatot egyhangúlag megszavazta, s támogatta. Részletezve a projekt megvalósítása érdekében létrejött munkacsoport által kitűzött célokat kiemelte, hogy a pályázat olyan lehetőségeket ad Székesfehérvár közbiztonságának és szakmai munkájának a támogatására, az itt élők biztonságérzetét növelő programok végrehajtására, amely biztosan megerősíti a területen dolgozó szakmai szervezetek együttműködését és hatékony munkavégzését.
A konferencia a pályázat bemutatásával vette kezdetét, a tájékoztatót Kincses Zsolt Dávid, a munkacsoport vezetője, hatósági főosztályvezető tartott. Ezt követően a Székesfehérvári Rendőrkapitányság, a Székesfehérvári Városi Polgárőrség, a Kríziskezelő Központ, valamint a Magyarországi Iskolai Szociális Munkások Közhasznú Egyesülete képviseletében jelenlévő szakemberek adtak tájékoztatást, mint együttműködő partnerek.
A munkacsoport belső tagsággal rendelkező szervezeteként, a közbiztonság fejlesztése szolgálatában szerepet vállaló polgárőrség részéről Pál Lajos, a Székesfehérvári Városi Polgárőrség elnökségi tagja, civil referens, székesfehérvári járási koordinátor tartott előadást. Szólt a Polgárőrség 1990-es megalakulásáról, majd bemutatta a rendőrség stratégiai partnereként működő szervezetet. Elmondta, hogy a városban jelenleg 227 tagjuk lát el önkéntes szolgálatot, és örömmel adott számot arról, hogy a közelmúltban 40 ifjú, 18 év alatti fehérvári polgárőr tett le esküt. Bár ők közterületen nem járőrözhetnek, ugyanakkor irodai, adminisztrációs munkáikkal segítik az egyesületet.
 
Újdonságként számolt be arról, hogy az elmúlt hónapokban tevékenységük átalakítása történt meg olyan formán, hogy a város területeit csoportokra osztották fel. Ennek megfelelően a polgárőrök a saját lakóhelyük körzetében látnak el szolgálatot, hogyha feladataik ezt lehetővé teszik. Jövőbeni céljukként jelölte meg az egységes formaruházat bevezetését. Feladat-végrehajtásukkal kapcsolatban kiemelte, hogy jelenlétükkel főként a bűnmegelőzésben tudnak hatékonyak lenni. A konferencia az előadásokat követően kötetlen beszélgetésel zárul. A program a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával valósul meg.