-
Az Alba Bástya is csatlakozik
Az Alba Bástya Család- és Gyermekjóléti Központ is csatlakozik az év legnagyobb élelmiszergyűjtő akciójához, melyet a Magyar Élelmiszerbank Egyesület szervez az ország számos pontján, köztük Székesfehérváron is. A Központ munkatársai a Szent Flórián körúti Tesco Áruházban várják a támogatásokat, melyekkel a rászoruló családokat segítik.
2024.11.16. -
Vukovár elestére emlékeztek
A Honvédő Háború Áldozatainak Emléknapján, valamint Vukovar és Skabrnja városok Áldozatainak Emléknapján koszorúzással és gyertyagyújtással emlékezett a 33 évvel ezelőtti tragédiára a Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokságon szolgáló horvát kontingens. A megemlékezésen Székesfehérvár önkormányzatát Horváth Miklós Csaba alpolgármester képviselte.
2024.11.15. -
A lakosság véleményét kérdezi a kormány
A Fidesz-KDNP frakciószövetség felkérésére a kormány nemzeti konzultációt indított. Fejér vármegyében november 27-étől postázzák a kérdőíveket. A konzultáció céljáról Vargha Tamás és Törő Gábor országgyűlési képviselők tartottak sajtótájékoztatót.
2024.11.15. -
Átadták az emlékdiplomákat
Idén is átvehették emlékdiplomájukat azok a pedagógusok, óvónők és oktatási szakemberek, akik ötven, hatvan, hatvanöt, hetven, vagy éppen hetvenöt évvel ezelőtt szereztek diplomát. A "színes" diplomások a Hiemer-ház Báltermében gyűltek össze az ünnepségre.
2024.11.15.
A fehérváriak szerint fontos a Magyar Honvédség jelenléte Székesfehérváron
A Magyar Honvédség megítéléséről készített felmérést az Echo Szociológiai Kutatóintézet Székesfehérváron illetve a Századvég Alapítvány Magyarországon. Az eredményeket Vargha Tamás Székesfehérvár országgyűlési képviselője, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Domokos Tamás az Echo Kutatóintézet módszertani igazgató ismertette. A kutatásból kiderült fehérvári felnőtt lakosság 46 százaléka szerint nagyon vagy inkább fontos Székesfehérvár életében a Magyar Honvédség.
2013.02.21. 16:40 |
A Magyar Honvédség megítéléséről készített felmérést az Echo Szociológiai Kutatóintézet Székesfehérváron illetve a Századvég Alapítvány Magyarországon. Az eredményeket Vargha Tamás Székesfehérvár országgyűlési képviselője, a Honvédelmi Minisztérium államtitkára és Domokos Tamás az Echo Kutatóintézet módszertani igazgató ismertette. Mint az a kutatásból kiderült fehérvári felnőtt lakosság 46 százaléka szerint nagyon vagy inkább fontos Székesfehérvár életében a Magyar Honvédség.
A Magyar Honvédség Összhaderőnemi Parancsnoksága még 2007-ben alakult, amely a megszűnő MH Összhaderőnemi Logisztikai és Támogató Parancsnokság, az MH Híradó és Informatikai Parancsnokság, az MH Műveletirányító Központ, és az MH Egészségügyi Parancsnokság átvételével jött létre. A székhelye pedig azóta is Székesfehérváron van. Gyakran hallani, hogy Székesfehérvár katonaváros és komoly hagyományai vannak a katonaságnak a városban. A kutatóintézet arra volt kíváncsi, hogy a fehérváriak mit gondolnak a Magyar Honvédségről és mennyire tartják fontos intézménynek.
Az adatfelvételre még tavaly ősszel került sor: a kérdezőbiztosok véletlenszerűen kiválasztott 500 emberrel készítettek interjút, személyesen, standard kérdőívek segítségével. A felmérésből kiderült, hogy a fehérvári felnőtt lakosság 46 százaléka szerint nagyon vagy inkább fontos Székesfehérvár életében a Magyar Honvédség, 23 százalékuk szerint inkább nem fontos, 17 százalékuk szerint pedig egyáltalán nem fontos intézmény a város életében.
Arra a kérdésre, hogy miért gondolják fontosnak, vagy kevésbé fontosnak a Magyar Honvédséget Székesfehérvár életében, többféle válasz érkezett. Többen úgy vélik, hogy fontos, hisz a városban található a Magyar Honvédség egyik országos központja, ezen felül munkahelyet ad, segít a rendőrségnek, biztonságérzetet nyújt, valamint a történelem része is, hagyománya van a városban. Kritikák is megfogalmazódtak, többek szerint csak a pénzt emészti fel, mivel már nincs sorozás, így jelentősége és szerepe sincs a városban. A lakosok több mint fele szerint a helyi önkormányzat összességében megfelelő mértékben foglalkozik a Honvédséggel, csupán 2 százalékuk szerint túl sokat, illetve 17 százalékuk véleménye alapján túl kevés figyelmet kapnak a városban élő katonák.
Összességében elmondható, hogy a székesfehérváriak nagy része fontosnak tartja a Magyar Honvédség jelenlétét a városban, az önkormányzat.
A Századvég telefonos kérdőíves közvélemény-kutatást végzett 2012. szeptemberében Magyarországon amelynek során 823 véletlenszerűen kiválasztott felnőtt korú személyt kérdezett meg az intézet. Ennek egyik fontos eredményei, hogy a szakfeladatokat koordináló Honvédelmi Minisztérium munkájával a választópolgárok 6 százaléka teljesen elégedett, 19 százaléka jó, 38 százaléka közepes minősítést adott a tárcának. A kutatás alapján a Magyar Honvédség legfontosabb erősségei a nemzetközi műveletekben való részvételben mutathatók ki, ezen aktivitást 20 százalék jelesre, további 35 százalék jóra értékelte. Ezt követi a honvédség megjelenése a magyar társadalomban és a magyar katonák fegyelme, melyet a lakosok 10 százaléka jelesre, 32 százaléka jóra értékelte, egyötödnyi bizonytalan válaszadó mellett. A legtöbb kritika a felszereltséget érte , itt a negatív választ adók aránya meghaladta a pozitívan nyilatkozókét, míg a többség közepesre minősítette a helyzetet.
Az országos kutatásból az is kiderült, hogy a magyar lakosok egyötöde szerint nagyon, további 39 százalékuk szerint inkább fontos, hogy a magyar közgondolkodásban erősebben jelenjen meg a honvédelem ügye. Az embereknek Magyarországon a Magyar Honvédségéről elsősorban a hazaszeret fogalma és a sorkatonaság élménye jut eszükbe, ezt követi a honvédség külföldi szerepvállalása.