A fehérváriaknál az előny

3-1-re győzött az Alba Volán-FeVita jégkorongcsapata a bajnoki döntő 1. mérkőzésén a Dunaújvárosi AC ellen Székesfehérváron Csibi, Fedor és Ondrejcsik 1-1 találatával.

2004.03.08. 23:21 |

az első negyed óra igazi helyzet nélkül telt, aztán a 16. percben Fedor baloldali beadására Csibi érkezett, aki Halmosi mellett talált a hálóba.
A második harmadban rákapcsolt a Volán, ennek köszönhetően az első 5 percben legalább 10 helyzetet alakítottak ki a fehérváriak. A vendégek kapujában Halmosi bravúrt bravúrra halmozva rendre védett. A 10. percben kijött a szorításból a DAC és egy kontra végén Ladányi egyenlített. 4 perccel később a vendégek egy pillantig azt hitték, hogy a vezetést is megszerezték, hiszen egy budairól lecsorgó korongot tuszkolt be Borsos a hálóba, a szlovén játékvezető azonban nem adta meg a találatot.
Az utolsó harmad 15 perces csúszással kezdődött a világítás meghibásodása miatt. 9 percet kellett várni az újabb fehérvári gólra, amikor Rusznyak átadása után a kaput megkerülve Fedor talált a hálóba. 2 és fél perccel a vége előtt Ondrejcsik indult meg a jobb oldalon és éles szögből óriási gólt lőtt, beállítva ezzel a végeredményt.
Győzött tehát a Volán, így a 4 győztes mérkőzés tartig párharc állása 1-0 a fehérváriak javára. folytatás kedden 18 órától Dunaújvárosban.