A fogyatékkal élők a gyakorlatban mutatták meg a sofőröknek, hogy miben segíthetnek

A Volánbusz, az önkormányzat és a fogyatékkal élőket képviselő civil szervezetek közös érzékenyítő programján vettek részt a buszsofőrök. Az alkalmanként egyórás program során az érintettekkel együttműködve próbálhatják ki a hétköznapokban is előforduló szituációkat.
2022.10.12. 08:35 |
A fogyatékkal élők a gyakorlatban mutatták meg a sofőröknek, hogy miben segíthetnek

A látás-, mozgás-, hallás- és értelmileg sérült emberek saját maguk mutatták be a buszsofőröknek, mivel segíthetik a közlekedésüket a hétköznapokban. Az érzékenyítés célja, hogy személyes tapasztalatokon alapuló oktatásban részesüljenek a Volánbusz autóbuszvezetői.

A keddi foglalkozáson egy fehérvári csuklós autóbuszon az első ajtónál a látássérültek, a második, rámpás ajtónál a kerekesszékkel közlekedők, a harmadiknál a hallássérültek, az utolsó ajtónál pedig az értelmileg sérültek mutathatták meg, hogy milyen szituációkkal találkoznak a buszos közlekedés során. 

Lengyel Zsófia, az Önkormányzat esélyegyenlőségi referense és a Székesfehérvári Érzékenyítő Program elindítója elmondta, hogy "sajnos mindannyiukat érték már negatív tapasztalatok a korábbiakban az élet sok területén, melyek elkerülhetőek lehetnek a hasonló érzékenyítő foglalkozással." 

Fontos, hogy az autóbuszvezetők egymás között is hírét vigyék a foglalkozáson hallottaknak. „Szeretnénk egy kicsit gördülékenyebbé tenni azt a helyzetet, amikor egy buszsofőr találkozik egy fogyatékkal élővel. Megpróbáljuk a tőlünk telhető legvidámabban, de mégis komolyan és őszintén bemutatni milyen, amikor mi, fogyatékkal élők buszozni szeretnénk.”

Loaded: 0%
Progress: 0%
Remaining Time -0:00