A Föld órája 2017 - az E.ON ellátási területén 2,1 millió kWh energiát tudnánk megtakarítani

Március 25-én ismét elérkezik az idő: közép-európai idő szerint 20:30 órakor kezdetét veszi a Föld órája, hogy kinyilvánítsák az éghajlatvédelem iránti elkötelezettségüket. A Föld órája alatt az E.ON ellátási területén megtakarítható elektromos áram elegendő lenne, hogy ebédet főzzünk 8,5 millió embernek, hogy egy teljes éven keresztül ellássunk árammal 2 kórházat, vagy hogy egy energiatakarékos izzó 8 millió évig világítson.
2017.03.24. 11:23 |
A Föld órája 2017 - az E.ON ellátási területén 2,1 millió kWh energiát tudnánk megtakarítani
Idén már tizedik alkalommal fogják egy órára lekapcsolni lámpáikat – ideális esetben minden árammal működő eszközükkel egyetemben. Ha csak az E.ON ellátási területén működő cégek és háztartások csatlakoznának az akcióhoz, ez alatt az egyetlen óra alatt 2,1 millió kWh energiát lehetne megtakarítani, ami 1260 tonna szén-dioxid-kibocsátásnak felel meg.
 
A Föld órája alatt az E.ON ellátási területén megtakarítható elektromos áram elegendő lenne, hogy ebédet főzzünk 8,5 millió embernek, hogy egy teljes éven keresztül ellássunk árammal 2 kórházat, vagy hogy egy energiatakarékos izzó 8 millió évig világítson.
 
 
A Föld órája tekintélyes szimbolikus jelentőséggel bír. Azt az üzenetet közvetíti, hogy az embereknek tudatosabbaknak kell lenniük a saját energiafelhasználásukat illetően. Konkrétan a világítás esetében továbbra is nagy lehetőségek rejlenek a megtakarításra: egy LED izzó a hagyományos villanykörték energiafogyasztásának csak 20 százalékát használja fel, hogy azonos fényerőt produkáljon, mégis sokan választják továbbra is a kevésbé hatékony megoldást. Az elektronikai eszközök terén is van hova fejlődni. Éppen ezért érdemes az energiahatékonyságot is számításba venni, amikor valaki új eszközt vás&aacut e;rol.&n bsp; Különösen a fűtésen lehet sokat spórolni. Ha a termosztátot egy Celsius-fokkal alacsonyabb hőmérsékletre állítjuk, azzal már 6 százalékkal csökkenthető az energiafogyasztás.

Magyarország

  1. Nagyboldogasszony napja

    Nagyboldogasszony napja Szent István óta parancsolt ünnep. Bár a mennybevétel dogmáját XII. Pius pápa viszonylag későn,1950-ben hirdette csak ki, az ünnep az egyház sok évszázados hitbeli meggyőződését tükrözi. Magyarországon ez a nap kiemelt ünnep, 1948-ig munkaszüneti nap volt. Csütörtökön, Nagyboldogasszony ünnepén Spányi Antal megyés püspök tart ünnepi szentmisét a Bazilikában este hét órakor.

    2024.08.15.
  2. Tetőzik a Perseida meteorraj

    Színes programokkal vár mindenkit ma is a Székesfehérvári Királyi Napok. A fesztiválozás közepette azonban éjszaka érdemes lesz az égre is feltekinteni: tetőzik a Perseida meteorraj, várhatóan most figyelhető majd meg az égbolton a legtöbb hullócsillag.

    2024.08.12.
  3. 1100 éve Európában

    Székesfehérváron indul az 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban című kulturális programsorozat: augusztus 10. és 16. között 14 programmal várják az érdeklődőket a kultúrstratégiai intézmények a Székesfehérvári Királyi Napok kísérőrendezvényeként.

    2024.08.06.
  4. Folytatódik a nyári ellenőrzés

    Folytatódik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kiemelt, nyári ellenőrzése; az eddigi vizsgálatok számos szabálytalanságot tártak fel. A szabályszegők most még többet kockáztatnak. Augusztus 1-jétől ugyanis duplázódott a mulasztási bírság, így akár kétmillió forintos szankcióval is számolhat például az, aki be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztat, vagy elmulasztja a nyugtaadást.

    2024.08.04.