A Fradi hengerelt, a Cornexi szenvedett

A női kézilabda NB1 12. fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding súlyos vereséget szenvedett a Ferencváros-Klub Petrol otthonában. Az immár Tápai Szabinával a soraiban pályára lépő fehérváriak mindössze a 6. percig tartották magukat - ekkor 3-2 volt ide -, majd az FTC állva hagyta a Cornexit. Szabó Edina csapata védekezésben és támadásban sem nyújtott maradandót, s a kapusok sem remekeltek a gólvonal előtt. A fehérvári hölgyek 20 perc alatt mindössze 4 gólt termeltek, ami megpecsételte a Cornexi sorsát. A Ferencváros végül kilenc góllal is megérdemelten nyert az összezuhanó Alcoa ellen.
FTC-Klub Petrol - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 29-20 (17-8)

2005.11.18. 20:52 |

Kőbányai út, 1300 néző
 Vezette: Kékes Cs., Kékes P.

FTC: Pastrovics - Kirsner 4, Tóth 8/1, Szucsánszki 5, Uhrakova 4/1, Laluska 1, Mravikova 3. Csere: Szamoránszky P., Szamoránszky A., Valovics 1, Kamper, Horváth, Németh H. 3, Harisova(kapus) vezetőedző: Németh András

Cornexi: Sugár - Kenyeres 2, Tápai 5/3, Siti 3, Szabó, Kordyuk 4, Balogh B. 2, csere: Csernus, Vaszari, Trishchuk, Õri, Pádár 4, Vijunaite, Fekete(kapus). Vezetőedző: Szabó Edina

Kiállítások: 6 ill. 4 perc

Az erdemény alakulása: 5.p.: 2-2, 10.p.: 5-3, 15.p.: 9-4, 20.p.: 10-4, 25.p.: 14-8, 35.p.: 18-9, 40.p.: 21-10, 45.p.: 23-11, 50.p.: 25-14, 55.p.: 26-16.