-
Bolondballagás 2025
Az idén is arra invitálják a diákokat, hogy vegyenek fel minél viccesebb jelmezeket és táncolva, zenélve, bolondozva vonuljanak együtt végig a Plazától a Fő utcán keresztül a Mercure Hotel Magyar Király előtti térig. Akik az itt álló színpadra egyedi produkciót hoznak, megnyerhetik a Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata által felajánlott jutalmakat.
2025.04.15. -
Gyermekörömök a színházban
A „Vigyázó kéz” Gyermekvédelmi Egyesület a hétvégén 27 fő, nem a saját családjukban nevelkedő 5-17 év közötti, egészséges és eltérő képességű fiúkkal és leányokkal vett részt a Székesfehérvári Balett Színház Pinokkió mesebalett bemutatóján a Pelikán teremben.
2025.04.14. -
Tojásfák Maroshegyen
Húsvéti tojások díszítik idén is a maroshegyi fákat. A Gárdonyi Géza Művelődési Ház munkatársai a korábbi évekhez hasonlóan, idén is tojásdíszbe öltöztették a Szilvamag és a művelődési ház környékét,
2025.04.14. -
700 komposztkeretet osztanak ki
Április második hetében kezdődik azoknak a komposztkereteknek a kiosztása, melyet a Virágos Székesfehérvárért programban résztvevő családi házban élők pályázhattak meg még tavaly szeptemberben. Aki nem vette át múlt héten a megpályázott esővíztartályt, az hétfőn, kedden, szerdán még megteheti!
2025.04.13.
A Grimm-testvérek meséivel kezdődik az idei Játék Szalon

A Grimm-testvérek "Gyermek- és családi" mesék címen először 1812-ben megjelent gyűjteménye nemcsak mintát adott a 19. századi európai mesegyűjtemények összeállításához, de egyúttal pontosan rögzítette a szóbeli mesemondás hagyományának azt a 18-19. század fordulójára tehető funkcióváltását, amelynek során a mese a városi, polgári környezetben a közösségi normák szabályozása helyett elsősorban a családon belüli konfliktusok feloldásának, a családi szerepek rögzítésének eszközévé vált. Grimmék meséi - szemben például a magyar parasztmese hagyományával - a német városi folklór termékei, legtöbb meséjüket egy kasseli patikuscsalád vendégeként jegyezték le.
A Játék Szalon idei első előadását Hermann Zoltán, a Károli Gáspár Református Egyetem irodalomtörténésze tartja 2018. március 2-án, pénteken 16.30 órai kezdettel a Hetedhét Játékmúzeum Réber-termében.
Az előadó a családi konfliktus-típusokat, a gyerekek családi helyzetének egykorú változásait követve mutatja be a mesegyűjteményt. Választ ad arra a kérdésre is, hogy a mesék manapság divatos pszichoterápiás értelmezésének hol vannak a mesefilológia, a mesemondás történeti vizsgálata által kijelölt határai.
A sorozat előadásaira ingyenes a belépés. Minden érdeklődőt szeretettel várnak a polgári szalonok teadélutáni hangulatával.