A hátrányos helyzetűeken segít az Esélyteremtési és Önkéntes Ház

„Összefogás, Közösségépítés, Befogadás - Másként” címmel rendezték meg a Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház projektindító ünnepségét a Fehérvári Civil Központban. Az Önkéntes Ház tevékenységével segíti a hátrányos helyzetű csoportok társadalmi integrációját a városban és Fejér megyében.
2012.12.04. 13:24 |
„Összefogás, Közösségépítés, Befogadás - Másként” címmel rendezték meg a Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház projektindító ünnepségét a Fehérvári Civil Központban. Az Önkéntes Ház tevékenységével segíti a hátrányos helyzetű csoportok társadalmi integrációját a városban és Fejér megyében. A projekt gazdája, a a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány. A megnyitó ünnepségen Soltész Miklós szociális, család-és ifjúságügyért felelős államtitkár bejelentette, hogy 25 ágyat és hozzá tartozó speciális matracot adományoznak három székesfehérvári idősotthonnak és egy képességfejlesztő otthonak.
KÉPGALÉRIA a programindító rendezvényről
A Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház projektindító ünnepségén Soltész Miklós szociális, család-és ifjúságügyért felelős államtitkár köszöntő beszédében a nemrégiben elhunyt fehérvári pedagógusról és jégkorong-játékvezetőről, Árkovics Miklósról emlékezett meg, aki sportkarrierje mellett példás családapa és testnevelő tanár volt, maximálisan helyt állva az élet minden területén. Az Önkéntes Ház szerepéről szólva elmondta, hogy hiánypótló szerepet tölt be, mert munkája során nap mint nap találkozik azokkal az élethelyzetekkel, fiatalokkal és széteső családokkal, akiknek nincs esélyes arra, hogy kilábaljanak. „Gratulálok Székesfehérvárnak, hogy befogadták ezt a lehetőséget és azoknak a civileknek, akik vállalják az önkéntes munkát. Önkéntesség nélkül nincs esélyteremtés, önkéntesség nélkül nem tudjuk a családokat segíteni. Mind Székesfehérvárnak, mind pedig a környéknek ez a civil összefogás teremt esélyt arra, hogy minél jobban segítse a rászorulókat.” - mondta Soltész Miklós államtitkár.
Mahlerné Köfner Anikó, a Más Fogyatékos Gyermekekért Alapítvány kuratóriumának elnöke elmondta, nagy öröm számukra, hogy benyújtott pályázatuk sikeresnek ítéltetett és ősztől itt Székesfehérváron, a Fehérvári Civil Központban működik a Fejér Megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház programja. „A projekt nemcsak ehhez a helyszínhez kötődik, hanem számos fehérvári intézményhez is.” - tette hozzá Mahlerné Köfner Anikó, aki kiemelte azt is, gyermekeket kértek meg, hogy dokumentálják a programokat, ennek nyomán születtek meg a színes rajzok, amelyek Civil Központban láthatóak. A „Mi játszunk együtt” című rajzkiálllítás egyúttal a gyermekek üzenete a felnőttek számára. 
Vargha Tamás parlamenti államtitkár, Székesfehérvár országgyűlési képviselője a projektnyitón elmondott köszöntőjében kiemelte, komolyan kell venni a szemléletformálást. „Az esélyteremtés kifejezés szorosan összekapcsolódik a szemléletformálással és integrációval. Nagy öröm számunkra, hogy olyan csoportok és szervezetek vannak jelen, akik a hátrányos helyzetű csoportok szükségleteire reagálnak és innovatív programokat kínálnak fel a problémák megoldásához.” - mondta.

Törő Gábor, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke azt emelte ki a megnyitón, hogy az Önkéntes Ház tevékenységével elfogadottá teszi a hátrányos helyzetű embereket. „Kiállításokkal, sporteseményekkel, vagy a Fejér termékek prezentálásával a civil szervezetekkel közösen munkálkodunk azon, hogy hátrányos helyzetű embertársainkat integráljuk a közösségbe.” - tette hozzá.

Róth Péter, Székesfehérvár alpolgármestere kiemelte, hogy megvalósult az az eredeti elképzelés, hogy közösségi szolgáltató központ váljon a Fehérvári Civil Központból. „Felelős vezetőként folyamatosan dolgozni kell azon, hogy a hátrányos helyzetű embertársainkat segítsük. A korábbi Technika Háza Fehérvári Civil Központként üzemel most már több mint egy éve, nagyon sok olyan civil szervezet nyert itt elhelyezést, amely fontos szerepet játszik a hátrányos helyzetű csoportok integrálásában.”