A hazai győzelem ellenére kiesett a Vidi a BL-ből

A három hazai gól és a fehérvári győzelem is kevés volt a Videoton FC-nek ahhoz, hogy története első Bajnokok Ligája selejtezőjéből továbbjusson. Az idegenbeli 2-0-ás vereség után a Vidi 3-2-re nyert hazai pályán a Sturm Graz ellen. Így összesítésben 4-3-as győzelemmel az osztrák bajnok jutott tovább a következő BL selejtezőbe.
A cikkben VIDEÓ is található!

2011.07.21. 00:00 |

A Vidi végig jobban játszott osztrák ellenfelénél, többet birtokolta a labdát és több helyzetet alakított ki. Ennek ellenére összesítésben egy góllal alulmaradt a Sturm Graz elleni BL selejtezőn. A Vidinek a 4-2 is kevés lett volna, mivel 4-4-es összesített eredmény esetén idegenben lőtt több góllal is a Graz jutott volna tovább. A Kalgenfurtban megrendezett mérkőzésen egyenrangú ellenfelek voltunk, a második összecsapáson a fehérváriak játszottak jobban, azonban a kinti és a hazai meccsen is többször megingott a védekezésünk, amelyet az osztrákok könyörtelenül kihasználtak. Rengetegen látogattak ki a Sóstói Stadionba, közel tízezer ember szurkolhatott a Vidinek, ám hiába a remek hangulat és szurkolás ez is kevésnek bizonyult.
 A Vidi végezhette el a kezdőrúgást és már az első tíz percben mezőnyfölénybe került, több helyzetet is kialakított. Az első osztrák akcióra a 15. percben került sor, azonban Szabics Imre, a Sturm magyar válogatott légiósa jócskán a kapu fölé lőtte a labdát. A mérkőzést dirgáló macedón játékvezető a 25. percben nem adott meg egy büntetőt a Videotonnak, amely teljesen jogos lett volna. Egy beívelt szögletet követően az egyik osztrák játékos egyértelműen kézzel ért a labdába a tizenhatoson belül. A Vidi hamar kiheverte az ítéletet és a 27. percben Gosztonyi remek passzát követően Elek talált a kapuba. 1-0. A 30. percben egyemberként hördült fel a publikum, mert az Graz támadása közben a partjezlő tévesen lest intett, ezért a hazaiak védői megáltak, ám a graziak továbbvitték a labdát és gólt szereztek. Hosszas egyeztetés után a játékvezető megadta Hölzl a gólját. 1-1. Két percel később, a középkezdést követően Horváth ívelt előre, Sándor levette és a bal alsóba lőtte a labdát, ezzel visszaszerezve a vezetést. 2-1. A 36. percben az osztrákok ismét elnémították a szurkolókat, egy szögletet követően Feldhofer közeli fejesét Tujvel még védte, a kipattanót azonban közelről bekotorta a Sturm játékosa. 2-2. A Vidi továbbra is támadott és fölényben játszott. A macedón bíró 1 percet hosszabított, amely elég volt a hazaiaknak ahhoz, hogy ismét magukhoz ragadják a vezetést. Brachi szabdrúgását követően, a védők nem tudtak felszabadítani Lipták pedig közelről a kapuba kotorta a labdát. 3-2.
 A második félidőben a a Sturm Graz beállt védekezni, a Vidi pedig hiába próbált hátulról indítani támadásokat, az első félidőhöz képest kevés veszélyes helyzetet tudott kialakítani. Az osztrákok habár keveset találkoztak a labdával, amikor közel került a Vidi a kapuhoz sikeresen tudtak tisztázni. Paulo Sousa, a hazaiak vezetőedzője kihasználta minden cserelehetőségét, de a frissítés ellenére a második félidőben nem sikerült betalálni csapatának.