-
Kölcsönzés a Sí-bankból
A Székesfehérvári Városi Sí-Bank tájékoztatja a Székesfehérváriakat, hogy minden érdeklődő, kedvezményes áron bérelhet snowboardot és sífelszerelést. A síbank a Vasvári Pál Általános Iskolában található és hétköznapokon 17:00 és 20:00 között tart nyitva.
2024.11.21. -
8 között a röplabdás lányok
Három mérkőzést rendeztek szerdán a női Magyar Kupa nyolcaddöntőiben. A MÁV Előre Foxconn lányai három szettben győztek a DVTK ellen és magabiztosan jutottak tovább a legjobb nyolc közé. DVTK ONGROPACK – MÁV ELőre Foxconn 0:3 (-14, -23, -20)
2024.11.21. -
A megyei döntőbe jutás a tét
Megrendezték a 2024/25-ös tanév Úszás Diákolimpiájának városi fordulóját. A Csitáry G. Emil Uszodában a megyei döntőbe jutásért versenyeztek a gyerekek.
2024.11.19. -
10 éve hunyt el Rajz Attila
10 évvel ezelőtt, tragikus hirtelenséggel hunyt el az Alba Volán SC sokszoros válogatott, magyar bajnok támadója, Rajz Attila. Halálának évfordulóján gyertyagyújtással és emlékmeccsel tisztelegtek az egykori jégkorongos előtt családja, barátai és csapattársai.
2024.11.18.
A Helsinki olimpia magyar csapatának állít emléket a város új köztéri alkotása
Az Aranycsapat Alapítvány kezdeményezésére, Kű Lajos volt válogatott labdarúgó ötlete nyomán, a támogatóknak köszönhetően született meg az az emlékmű, amely az 1952-es Helsinki olimpia érmet szerzett sportolóinak nevét őrzi.
Melocco Miklós szobrászművész alkotását kedden ünnepélyes keretek között avatták fel a Regionális Atlétikai Központ mellett található Olimpiai parkban. Akikről megemlékezünk és beszélünk, és akikre olyan sokat gondolunk, a legnagyobb mezőnyt alkották az olimpiai férfi labdarúgás történetében, mondta Kű Lajos. Ők mind a magyar futball kiválóságai. 70 év telt el, és ezek az évtizedek tovább erősítették, nemesítették annak a 16 magyar futballistának ember- és tudásértékét, akik örökre beírták nevüket a honi és a nemzeti futball történelmébe.
Kásler Miklós fővédnök, miniszterelnöki biztos arról szólt, hogy az 1952-es olimpia magyar sikerei a Klebelsberg Kuno féle oktatási reform folyománya voltak, amikor olyan tornatanárokat neveltek, akik sok mindent tudtak az emberi testről, az emberi lélekről. Az ő munkájuk gyümölcse volt a londoni olimpia 10 aranyérme és a Helsinki éremeső. A sport a nemzeti identitás része lett, magyar hagyománnyá vált. Beépült abba a kollektív tudatba, kollektív érzésbe, ami a kultúrával, a hagyományainkkal, a történelmünkkel, az elképzeléseinkkel, a küldetéstudatunkkal, a tetteinkkel belesimult abba az ismert 1100 évbe, ami rendkívül nehéz volt, időnként rendkívül véres volt, de rendkívül felemelő is volt egyúttal.
Az 1952-es olimpia a magyar csapat számára minden idők legeredményesebb ötkarikás játéka volt. Összesen tizenhat arany-, tíz ezüst- és tizenhat bronzérmet szerzett küldöttségünk, az éremtáblán csak az Egyesült Államok és a Szovjetunió előzött meg minket. Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára fantasztikus teljesítménynek nevezte ezt. Ezek az emberek, akiknek nevét őrzi az emlékmű, azért csodálatosak, mert egy sötét történelmi korszakban örömöt, szépséget hoztak ennek az országnak azzal, hogy tizenhatszor csendült fel a Himnusz. Ez mutatja ennek a kicsi nemzetnek az erejét, az összefogását, hogy bármit is próbálnak velünk szemben tenni, nem fog menni, mert az erő itt van: mind a sportban, mind a nyelvünkben és a hitünkben egyaránt.
A köszöntőket követően Sinkovits-Vitay András színművész szavalta el Döbrentei Kornél költő erre az alkalomra írt költeményét. Az ünnepi műsorban Tolcsvay Béla énekmondó, a 100 tagú cigányzenekar zenészei, az Ismerős Arcok zenekar és Mészáros János Elek is fellépett. Az eseményen a város és a megye képviselők mellett sok egykori sportoló, sportbarát vett részt, valamint érkeztek diákok Székesfehérvár és Fejér megye iskoláiból is.