-
Hogy tetszik a Bartók Béla tér?
Az elmúlt esztendők egyik fontos fejlesztése volt a Bartók Béla tér megújulása. A Belvárosban létrejött közösségi tér kapcsán kérik most a lakosság segítségét: január 14-ig egy rövid kérdőívet kitöltve mondatja el mindenki – a személyes adatok rögzítése nélkül – a véleményét.
2025.01.10. -
Hatékonyabban a tisztaságért
Elektromos ipari hulladékporszívóval bővült a Városgondnokság gépparkja. A gép nemcsak a vegyes szemét felporszívózására alkalmas, hanem fertőtlenítő rendszerének köszönhetően különböző felületek hatékony tisztítására is használható. Az új eszközzel elsősorban a Fő utcán, a Belvárosban takarítanak.
2025.01.09. -
Örömteli évkezdés
Újabb jelentős állomásához érkezett a székesfehérvári iskolafelújítási program, elkészült ugyanis az egykori Ybl Miklós Általános Iskola felújítása. A szomszédos Kodolányi János Gimnázium befogadására alakították át az épületet, melyet a diákok és tanáraik máris birtokba vettek a téli szünet utáni első tanítási napon.
2025.01.06. -
Az üzempróbák is befejeződtek
Januárban birtokba adják a Fejér-B.Á.L. és az Épkar konzorcium által épített székesfehérvári belgyógyászati tömböt. - számolt be a magyarépítők.hu. Az épület teljes egészében elkészült, minden gépészeti beszabályozás, üzempróba befejeződött.
2024.12.25.
A hét magyar fejlesztési pólus között szerepelhet Székesfehérvár
A tegnapi kormányhatározat értelmében Budapest, Pécs, Szeged, Miskolc, Győr és Debrecen mellett Székesfehérvár is bekerült Magyarország fejlesztési pólusai közé. Székesfehérvár Veszprémmel együtt - mint egymáshoz közeli, egymást kiegészítő előnyökkel rendelkező városok – jelent egy fejlesztési pólust. Molnár Albert, a Pénzügyminisztérium államtitkára elmondta, a meghatározott fejlesztési pólusokat az állam kiemelten kezeli, eredetileg 5 város szerepelt ebben a körben, viszont Warvasovszky Tihamérral együtt sikerült eredményesen lobbizni a Gazdasági Minisztériumnál Fehérvár érdekében.
Fejlesztési pólusonként a kormány 100 millió forintot ad a versenyképesség erősítésére vonatkozó programok kidolgozásához. Székesfehérvár és Veszprém együtt, egy közös programot készít. Ezek között szerepel például a királyi városok programja, Fehérvár ebben a „királyi panteon” projekttel vesz részt. A sajtótájékoztatón elhangzott: a városnak ki kell használnia Veszprém szellemi tőkéjét, az informatikai, műszaki egyetem irányába kell elmozdulnia Fehérvárnak, valamint a kutatásfejlesztésben is segítséget jelent a Veszprémi Egyetem háttere. A fejlesztési pólusok elgondolásai a 2007-2013 közötti időszakra szóló II. Nemzeti fejlesztési terv operatív programjába épülnek be.
Warvasovszky Tihamér polgármester szerint a döntéssel Székesfehérvár „beemelődött a kiemelt városi körbe”, a fejlesztési pólussá történő kiemelés a város oktatási-képzési intézményeinek, az itt élő és dolgozó emberek munkájának elismerését jelenti. Molnár Albert, a Pénzügyminisztérium államtitkára elmondta, a meghatározott fejlesztési pólusokat az állam kiemelten kezeli, eredetileg 5 város szerepelt ebben a körben, viszont Warvasovszky Tihamérral együtt sikerült eredményesen lobbizni a Gazdasági Minisztériumnál Fehérvár érdekében. Molnár szerint egyéves politikai harc eredménye a kiemelt városok közé kerülés, amely évtizedekre meghatározza a város fejlődését. A kormány szerdán fogadta el az Országos Területfejlesztési Koncepciót is, amely keretet ad a térségfejlesztéshez. A politikusok kiemelték, hogy a fejlesztési pólusok meghatározása nem érinti a régióközpontok kérdését, ugyanis erről a Közép-Dunántúli Régión belül már konszenzusos döntés született: Székesfehérvár a régióközpont.