A hosszabbításban kapott ki az Alba Volán

Az Erste Bank Eishockey Liga 13. fordulójában a Graz 99ERS vendégeként korcsolyázott jégre az Alba Volán SC jégkorong csapata. A fehérvári hokisok természetesen most is a pontszerzés reményében korcsolyáztak jégre, már csak azért is, mert a Graz a tabella alsó régiójában foglal helyet, s a két csapat székesfehérvári összecsapásán is partiban volt Jan Jasko alakulata.  Az első játékrész nem sikerült jól, a Graz kettő és fél perc alatt háromgólos előnyre tett szert. A gyenge kezdés után nem tört össze a Volán és a második harmadban visszahozta a meccset, de a hosszabbítás első percében a Graz talált be, s nyerte a mérkőzést, de a Volán is pontot szerzett.  Graz 99ERS - Alba Volán SC 4-3 hu.(3-0, 0-3, 0-0, 1-0)
2007.10.26. 22:05 |

Az első játékrész nem sikerült jól, a 9. percben Greg Day szerzett vezetést, majd egy perccel később pedig Anthony Iob használt ki egy emberelőnyt. A 11. percben Steve Washburn is betalált, tehát a Graz kettő és fél perc alatt háromgólos előnyre tett szert.
 A gyenge kezdés után nem tört össze a Volán és a második harmadban visszahozta a meccset. A védők termelték a gólokat: a 28. percben Tokaji Viktor, a 29.-ben a lett válogatott Guntis Galvins, a 31.-ben pedig Svasznek Bence mattolta Dalpiaz kapust. A záróharmadban nem rezdültek a hálók, így a 3-3 után jöhetett a hosszabbítás, melyet emberhátrányban kezdett a Volán, s a létszámfölényt a hirtelen halál első percében gólra váltották az osztrákok. Greg Day találatával 4-3-ra nyert a Graz, a fehérváriak pedig megszerezték második pontjukat az osztrák bajnokságban.
 Az Alba Volán vasárnap 18 órakor az Acroni Jesenicét fogadja.

Graz 99ERS - Alba Volán SC 4-3 hu.(3-0, 0-3, 0-0, 1-0)