A hosszabbításban volt a legjobb az Alba Fehérvár

A sérült Maurice Kemp nélkül állt fel az Alba Fehérvár a Pécs otthonában, de remekül kezdett és kilenc ponttal vezetett - hpogy aztán pocsék folytatás után hátrányba kerüljön. A hektikus első félidőben nem dőlt el semmi, ami nem a sok eladott fehérvári labdán múlt... A folytatásban előbb hátrányba,. majd komoly előnybe is kerültek Moore-ék, logikus volt, hogy döntetlen a vége. A hosszabbítás viszont egyértelműen az Albáé volt.
PVSK - Alba Fehérvár 85-95
2013.12.07. 19:50 |

Kemp csak civilben ülhetett a vonal mögött, de nélküle is remekül kezdett az Alba, Moore hármasával, majd újabb pontjaival és Somogyi palánk alatti aktivitásával 18-9-re is vezettek a fehérváriak. Ezt azonban néhány átengedett lepattanó, pécsi kosár követte, ráadásul a hazaiak a triplákat is jól dobták. Ahogy rotálni kezdett Carlos Frade, csökkent az Alba hatékonysága, a pécsiek pedig felvették a meccs ritmusát és vezettek az első negyed végén, úgy, hogy 17-2-re nyerték annak utolsó négy percét...

Hogy ez még nem fogta meg az Albát, azt a második negyed elején bemutatott 7-0-lal igazolta, Somogyi volt ennek fő letéteményese. A hullámvasutazás jegyében megint a Pécs jött, Nelson triplájával emelt a hangulaton, ami amúgy remek volt a csarnokban, köszönhetően annak, hogy minden fizető néző hozhatott magával egy "ingyenest" is. Halász a támadóidő utolsó pillanatában dobott kosarat, a szerencse sem segítette a mieinket, de az egy félidő alatt eladott 11 labdát nem foghattuk másra. A pécsi palánkokat igazán jól ismerő Tóth Norbert pontjai jelentettek reményt és a letámadás is hozott némi eredményt, sikerült mínusz hétről egyenlíteni - hog aztán a félidő Nelson kosarával záruljon.

Szünet után egypercnyi eredménytelen kisérletezgetést követően Csabay triplája volt az első találat - de büszke egyik csapat sem lehetett a támadásaira. Mi olyannyira nem, hogy több mint négy percig nem találtunk be, akkor végre Tóth Norbi is dobott egy hármast. De futni kellett az eredmény után, szerencsére odaát sem termelt a gólgyár. Budimir aktivitásával így is nyolcra nőtt a pécsi előny. Igaz, ők is zavarba jöttek olykor, Moore, majd Olah kosaraival ismét ott lihegtünk a hazaiak nyakán, amerikai hátvédünk pedig 2+1-gyel visszavette a vezetést! Ez volt az az időszak, amikor nekünk adott a gép, Hobbs hármasával 10-0 volt a részhajrá ide és még Juhos is hozzátett egy közelit. Váratlan fordulattal előnyből várthattuk a negyedik játékrészt.

Ebből a szempontból nem is lett volna rossz egy újabb kosárszegény negyedkezdés - szerencsére a fehérváriak inkább nem tartották, hanem növelték az előnyt. Igaz, jöttek a válaszpontok pécsi részről, úgy tűnt, lesz itt még izgalom. Juhos Levi kosarakkal és kiharcolt faulttal állt a csapat élére ezekben a percekben, a hazai remények az addig nem jól dobó Kovács triplájával éledtek. A kőkemény pécsi védekezést jól tolerálták a játékvezetők, de ez a stílus így is sok Alba-büntetőt eredményezett, néhány sajnos kimaradt. Tóth Norbi elérte a 20 pontot, druszája, Tóth Péter ellenben a hazaiaknak adott ziccerlabdát... Nelson kosara és ráadás büntetője egyenlő állást eredményezett, utána viszont sportszerűtlenül faultolta Moore-t, de nem tudta megakadályozni a kosárszerzésben. Az utolsó percben Kovács triplát dobott, Moore kihagyta a helyzetét - hosszabbítás következett.

Három triplával kezdtük az extra játékidőt, de a Pécs is beemelt egyet, nem dőlt el semmi. Supola Zoli a legjobbkor szólt hozzá a meccshez öt ponttal, de amikor bevihettük volna a döntő találatot, nem sikerült befejezni az akciókat, így végig tapadhatott a PVSK. Az utolsó perc így is hatpontos előnyünkkel indult, és Supi büntetőjével folytatódott. A mezőny legeredményesebbje, Moore aztán csak bedobta azt a közelit, amivel minden eldőlt. A hosszabbítás így szinte izgalommentesen zárult, Kemp nélkül is nyert az Alba - ez a tavalyi bajnokcsapatnak egyszer sem sikerült Pécsen!

PVSK-Pannonpower - Alba Fehérvár 85-95 (26-20, 16-21, 12-20, 22-16, 8-18) hosszabbítás után
Alba: Hobbs 10/6, Moore 28/12, Tóth P. 2, Tóth N. 21/3, Somogyi 13. Csere: Szanati, Juhos 8, Olah 5, Supola 8/3.