-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Modern eszközöket kaptak
A Soponyai Iskoláért Alapítvány és a Kodolányi János Egyetem együttműködésében a Magyar Falu Program támogatásával modern élménypedagógiai eszközökkel gazdagította a Zichy János Általános Iskola felszereltségét.
2024.11.22. -
Előadás a genetikai módosításokról
A genetikai módosításokról és a GMO-król hallhattak előadást az érdeklődők a Mathias Corvinus Collegium Székesfehérvári Képzési Központjában. Az előadó ezúttal Toldi Ottó, az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója volt.
2024.11.22.
A katonatemetőkben emlékeztek pénteken az elesett hősökre
A magyar hősök emlékünnepét május utolsó vasárnapján tartják azokra a magyar katonákra és civilekre emlékezve, akik az életüket áldozták Magyarországért. Az elesett magyar hősök emlékezetét először az 1917-ben iktatták törvénybe. A Hősök emlékünnepét az 1924. évi XIV. törvénycikk rögzítette, mely kimondta, hogy „minden esztendő május hónapjának utolsó vasárnapját (...) a magyar nemzet mindenkor a hősi halottak emlékének szenteli”. Ennek ellenére az ünnepet 1945-től, a kommunista időszakban nem tartották meg. A rendszerváltás után újra lehetett ünnepelni az elesett magyar katonákat, majd a 2001-ben elfogadott LXIII. törvény a korábbi ünnep körét hivatalosan is kibővítette mindenkire, „akik a vérüket ontották, életüket kockáztatták vagy áldozták Magyarországért.”
Az Izraelita temetőnél Földi Zoltán önkormányzati képviselő, Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke és Szabó András ezredes, az MH ÖHP parancsnoki irodavezetője koszorúzott. A Rác temetőben Juhász László önkormányzati képviselő, Tanka Csaba, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke és Szabó András ezredes, az MH ÖHP parancsnoki irodavezetője volt jelen. A Hosszútemetőben Wilmek Tibor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke és Szívos István ezredes, az MH ÖHP személyzeti főnöke koszorúzott. Kora délután a Szentlélek katonatemetőben emlékeztek a hősökre, koszorút helyezett el Róth Péter alpolgármester, Wilmek Tibor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke és Szívos István ezredes, az MH ÖHP személyzeti főnöke. A Repülős és Ejtőernyős emlékműnél zárult a mai program, az emlékezés virágait Brájer Éva alpolgármester, önkormányzati képviselő, Wilmek Tibor, a Fejér Megyei Közgyűlés alelnöke és Rumi Zoltán ezredes, az MH ÖHP felderítő főnöke helyezte el. A méltósággal teli tiszteletadásokon díszőrök, koszorúvivők és a Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar működött közre.
Május 27-én, szombaton 18.30 órakor a Donát és Zobori utca kereszteződésében található, a II.világháborús áldozatok tiszteletére állított emlékkeresztnél folytatódnak a székesfehérvári programok. Május 28-án, vasárnap 12.00 órakor Székesfehérvár Belvárosában zárulnak a megemlékezések. A Hősök terén állított I. világháborús emlékműnél tartanak néma koszorúzást Székesfehérvár Önkormányzata, valamint a Fejér Megyei Önkormányzat és az MH Összhaderőnemi Parancsnokság képviselőinek részvételével.