A kevesebbet hibázó csapat nyerte a kézilabda mérkőzést Székesfehérváron

Az Alba Fehérvár KC NB I-es női kézilabdacsapata a Mosonmagyaróvár együttesét fogadta a Köfém SC Sportcsarnokában. A találkozó előtt a hazaiak álltak előrébb a tabellán, és a hazai pálya is őket segítette. De mindez kevés volta sikerhez, a vendégek győztek.
2022.10.21. 21:31 |

ALBA FEHÉRVÁR KC-MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁRI KC 27-30 (12-14)

A mérkőzés előtt az előző hónap játékosát, Varga Emőkét köszöntötték a szurkolók képviselői (képünkön). Kezdjük a végén: a találkozót a kevesebbet hibázó csapat nyerte meg. A fehérváriak az első 10 percben jól játszottak, amikor a 11. percben az egyik kulcsembert, Stosicsot másodszor állították ki 2 percre, az visszafogta őket. Utána volt, hogy akár három gólra növelhették volna az előnyüket, de ziccerben hibáztak. Az első félidőben ötször vezethették egyedül a kapusra a labdát, de nem tudtak gólt szerezni a kihagyhatatlanak tűnő helyzetekből. A második játékrészben is megismételték ezt néhányszor. Emellett technikai hibák, eladott labdák sokasága tette nehézzé a helyzetüket. De még így is sokági meccsben tudtak maradni, mivel az ellendél is sokat hibázott.

JEGYZŐKÖNYV:

ALBA FEHÉRVÁR: Pijevic – Zrnic 1, Afentaler 1, Sztosics 2 (2), Varga E. 2, SZMBATJAN 7, TAKÓ 6.
Csere: Tóth Nikolett (kapus), UTASI 5, Boldizsár 1, Bojtos, Kocsis B. 2, Szemes. Vezetőedző: Józsa Krisztián.

MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Mihály, Lancz, Tóth E. 6 (4), Pásztor 3, Ivancok 3, STRANIGG ZS. 3. Csere: MISTINA (kapus), ALBEK 9, KOVÁCS P. 3, Tóth Nikolett, Sztankovics K. 2, Csire 1, Faragó, Bardi. Vezetőedző: Gyurka János.

Székesfehérvár, 500 néző
Vezette: Nagy F., Túróczy.

Az eredmény alakulása: 6. p.: 3-2. 12. p.: 6-5. 18. p.: 8-9. 24. p.: 9-11. 28. p.: 11-14. 34. p.: 12-15. 40. p.: 15-17. 46. p.: 18-21. 52. p.: 21-24., 58. p.: 25-28.

Kiállítások: 12, illetve 12 perc

Hétméteresek: 2/2, illetve 5/4

Mestermérleg:

Józsa Krisztián:Azt hiszem nem kérdés, hogy a jobbik csapat nyert, pedig megtettünk mi mindent - azért is, hogy elveszítsük a mérkőzést. Rengeteget hibáztunk, számoltalanul tékozoltuk el a ziccereket. Az extra teljesítmény, ami a győzelmünkhöz kellett volna az elmaradt most. Szerettük volna megnehezíteni a Mosonmagyaróvár dolgát, valamelyest sikerült, főleg védekezésben vagyok elégedett, amíg fizikálisan bírtuk rendben volt, de ennyi kihagyott lehetőséggel nem lehet mérkőzést nyerni.

Gyurka János:Annak köszönhető győzelmünk, hogy voltak olyan játékosaink, akiknek helyén volt a szívük, stabilizálni tudták a játékunkat. Számunkra az volt a fontos, hogy elhozzuk ezt a két pontot, ez sikerült. A küzdelem és a csapatszellem végig tartott bennünket.