A kiesés szélére sodorta a Győrt az FC Fehérvár

A kiesés elől menekülő Győri ETO FC számára nem kezdődött túl jól a Horváth Gábor és Nagy Dániel nélkül, azonban a Temesvárról visszatérő Simek Péterrel pályára lépő FC Fehérvár elleni összecsapás. A Borsodi Liga 28. fordulójának nyitányán a 18 éves Dudás Ádám lövésével indult a találkozó, majd Mohl Dávid labdája kerülte el a kaput a Sóstói Stadionban. A 11. percben már káprázatos találatnak tapsolhatott az 1500 fős publikum. A győri kaputól 25 méterre Mario Bozic elé került Vayer labdája, s a fehérváriak szerb-bosnyák légiósa kapásból jobbal kilőtte a kapu bal sarkát, 1-0... FC Fehérvár – Győri ETO FC 2-1 (1-0)

2007.05.11. 22:37 |
 A kiesés elől menekülő Győri ETO FC számára nem kezdődött túl jól a Horváth Gábor és Nagy Dániel nélkül, azonban a Temesvárról visszatérő Simek Péterrel pályára lépő FC Fehérvár elleni összecsapás. A Borsodi Liga 28. fordulójának nyitányán a 18 éves Dudás Ádám lövésével indult a találkozó, majd Mohl Dávid labdája kerülte el a kaput a Sóstói Stadionban.

A 11. percben már káprázatos találatnak tapsolhatott az 1500 fős publikum. A győri kaputól 25 méterre Mario Bozic elé került Vayer labdája, s a fehérváriak szerb-bosnyák légiósa kapásból jobbal kilőtte a kapu bal sarkát, 1-0.
 A folytatásban is a hazai csapat birtokolta többet a labdát, mégis a zöld-fehérek veszélyeztettek. Müller lepattanó lövését követően Böőr lövését hárította bravúrral Sebők kapus. A 18. percben Vayer Gábor kapufája után Dajic belebotlott a labdába ígéretes helyzetben, majd a 26. minutumban Dudás iramodott meg, de Sebők kivetődve mentett a fiatal középpályás elől. Nem sokkal később Tokody játszott Bajzát elé, a gólerős csatár lövését Sebők Zsolt bal térddel hárította, majd Tokody pattogós kísérletét tolta szögletre a hazai portás. A félidő hajrájában Julinho szöglete után Koller fejelt a kapu fölé, majd a nagy lövőkedvvel játszó Bozic 20 méterről vette célba győri kaput, Stevanovic nagy nehézségek árán tornászta szögletre a labdát.

Fordulás után nagyot változott a játék képe. Mindkét csapat jócskán visszavett az iramból, szinte említésre méltó helyzetig sem jutottak a felek, csupán Mátyus és Dudás durrantott a ketrec fölé, majd Dajic elől mentett Stevanovic. A 67. percben felpörögtek az események: Simek jobboldali beadását követően Julinho átlépte a labdát becsapva a vendégvédőket, a játékszer Vayer Gábor elé került, aki tisztára játszotta magát, és ballal lőtt, a gólba tartó labdába pedig Stark Péter kézzel ütött bele. A győri csapatkapitányt rögtön kiállította a bíró, Vayer pedig büntetőre készülhetett. Ajobbra mozduló kapus mellett a bal sarokba helyezett a korábbi ETO-csatár, 2-0.
 A gól után ismét csönd, majd az utolsó percekben ismét ramazuri. A 86. percben Tokody húszméteres lövését hárította vetődve Sebők, majd Disztl passzából Vayer veszélyeztetett. A vége előtt két perccel Julinho megsérült, s mivel Vlak-mester mindhárom cserelehetőségét is kihasználta, ismét egál volt a létszám a pályán, s a Győr máris szépített. A 90. percben Pákolicz Dávid cselezett ügyesen a 16-oson belül, majd Sebők hasa alatt a kapuba helyezte a labdát, 2-1.
A hosszabbítás percei a vendégcsapaté voltak, de Szabó lövését védte a hazai kapus, így maradt a 2-1-es fehérvári győzelem, a Győr pedig kezdhet barátkozni a kiesés gondolatával.

FC Fehérvár – Győri ETO FC 2-1 (1-0)