-
Búcsúünnep a Zsolt utcában
Gyerekeknek szóló kézműves foglalkozással indult az idei Krisztus Király Napok, a Zsolt utcai templomban és annak közösségi házában. A kicsik mézeskalácsot sütöttek, asztali díszeket, adventi koszorúkat készítettek szombat délelőtt. Az Krisztus Király Templomhoz kapcsolódó búcsúünnep eseményei késő délután folytatódnak.
2024.11.23. -
Pro Theatro-díj
Székesfehérvár kulturális, táncművészeti értékeinek gyarapítása érdekében végzett kiemelkedő munkája elismeréseként Pro Theatro-díjat adományozott Székesfehérvár Közgyűlése Cristina Porres Mormeneo-nak. A Székesfehérvári Balett Színház szólistája és vezető balettmestere a Tűzmadár című táncszínházi produkció pénteki premierje előtt vette át az elismerést dr. Cser-Palkovics András polgármestertől.
2024.11.22. -
150 éves a múzeum
Már nagy erőkkel készülnek az év legfontosabb fehérvári kiállítására a Csók István Képtárban. 150 éves fennállását ünnepli idén a Szent István Király Múzeum - ezen apropóból nyílik majd november 30-án nagyszabású tárlat Fehérváron.
2024.11.22. -
Elkezdődött az énekverseny
Elkezdődött az Országos Gregor József Énekverseny a Hermann László Zeneművészeti Szakgimnáziumban. Idén közel nyolcvan diák jelentkezett a három napos megmérettetésre.
2024.11.22.
"A királyok visszatérnek..." - országos érdeklődésre tarthat számot a koronázási ünnepség
"A királyok visszatérnek Fehérvárra" címmel tervez nyári rendezvénysorozatot a város. A tervek szerint háromnapos rendezvény július elején kerülne megrendezésre számos vonzó kulturális programmal. A rendezvénysorozat csúcspontja a koronázási szertartás lesz: mintegy 150 fős korhű ruhába, jelmezbe öltözött népes királyi sereglet élén a királyi párral a Városház térről indul és az Arany jános utca, Szent István tér, Budai út, Várkörút útvonalon a Romkert kapuján keresztül érkezik a Nemzeti Emlékhelyre.
"A királyok visszatérnek Fehérvárra" címmel tervez nyári rendezvénysorozatot a város. A tervek szerint háromnapos esemény július elején kerülne megrendezésre számos vonzó kulturális programmal. A rendezvénysorozat csúcspontja a koronázási szertartás lesz: mintegy 150 fős korhű ruhába, jelmezbe öltözött népes királyi sereglet élén a királyi párral a Városház térről indul és az Arany jános utca, Szent István tér, Budai út, Várkörút útvonalon a Romkert kapuján keresztül érkezik a Nemzeti Emlékhelyre.
"A királyok visszatérnek Fehérvárra" címmel tervez nyári rendezvénysorozatot a város. A tervek szerint háromnapos rendezvény július elején kerülne megrendezésre számos vonzó kulturális programmal-tájékoztatta a fehervar.hu-t Hrabovszky Ákos, a Vállalkozási, Kereskedelmi és Turisztikai bizottság elnöke.
A rendezvénysorozat csúcspontja a koronázási szertartás lesz: mintegy 150 fős korhű ruhába, jelmezbe öltözött népes királyi sereglet élén a királyi párral a Városház térről indul és az Arany jános utca, Szent István tér, Budai út, Várkörút útvonalon a Romkert kapuján keresztül érkezik a Nemzeti Emlékhelyre. A tervek szerint a koronázási szertartás mind a kellékek-öltözékek, mind pedig a liturgia-dramaturgia tekintetében korhű lesz, a megjelenítésre ismert színészeket kérnek majd fel. A belváros több pontján óriáskivetítőn lesz látható az esemény, a koronázás után pedig mulatság és lakoma lesz a Városház téren.
Az un. keretjáték része lenne egy apród és udvarhölgy tábor gyerekeknek, kétnapos hadi tábor, és egy Szent István korabeli település mindennapi életének bemutatása a Bregyó-közben. Ez utóbbi rendezvényt az egyik leglátványosabb produkciónak szánják a szervezők. Hadi mesterségek, harci bemutatók is színesítik a produkciót: lovagi párviadalok, solymászbemutató, lovasíjász bemutató is lesz majd a tervek szerint. A belvárosban hétvégén számos kiállítás és előadás várná az érdeklődőket, így többek között a Történelmi Panoptikum az Árpád-házi királyok életnagyságú viaszszobraival, valamint kézműves mesterségek portékáiból kétnapos vásár várná az érdeklődőket.
A szervezők elsősorban turisztikai rendezvénynek szánják a koronázási ünnepségek felelevenítését, nem törekszenek vitathatatlan történelmi hűségre. Az ünnepségsorozat legfontosabb célja, hogy lélekben közelebb kerüljenek a korhoz az emberek, történelmi játékban éljék át a kor hangulatát. A szervezők országos érdeklődésre számot tartó, hagyományt teremtő rendezvényt kívánnak alapítani. Neves közéleti személyiségeket kérnek fel fővédnöknek, a neveket december közepén hozzák nyilvánosságra.