-
Nyolc nemzetiségi önkormányzat kezdte meg a munkát
Az új ciklusban összesen nyolc nemzetiségi önkormányzat képviselői kezdték meg munkájukat. A székesfehérvári kisközösségeket segítő testületek elnökeivel szerdán délután találkozott dr. Cser-Palkovics András.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
A közlekedés volt az egyik legfontosabb téma az Öreghegyi lakossági fórumon, ahova szerdán kora este Östör Annamária a 12. számú választókörzet önkormányzati képviselője várta a városrészben élőket. Szó volt arról, hogy várhatóan a jövő évi városi költségvetés tartalmazza majd a Nagyszombati felújításának első ütemét, a Pozsonyi út teljes felújítására pedig 2025 március végéig nyújtja be pályázatát Fehérvár.
2024.11.20. -
Lakossági fórum Öreghegyen
Az Öreghegyen, Csalán élők problémáira, kérdéseire adott választ Östör Annamária lakossági fórumán. Az eseményen beszámoltak a jövőbeli tervekről, felújításokról is.
2024.11.21. -
30 éves a Zeneturmix
Több rádiót is megjárt már, de még mai napig él és népszerű Kiss György műsora, a Zeneturmix. A Vörösmarty Rádión minden vasárnap hallható összeállítás egyrészt a helyi értékekre fókuszál, másrészt az 1980-as évek diszkózenéit eleveníti fel.
2024.11.21.
A közösség szolgálatában – a védőnőket ünnepelték a Szent György Kórházban
A rendezvényen köszöntötték a Fejérben 25, 30, 40 és 60 éve e hivatásban dolgozókat. Emellett szakmai előadásokat tartottak egyebek mellett a családközpontú szülészetekről, valamint a csecsemőtáplálás hagyományos és korszerű irányelveiről is.
Az ünnepségen elsőként Dr. Bakos Gábor, a Szent György Kórház orvosigazgató helyettese köszöntötte a résztvevőket, kiemelve, hogy nehéz időszakon vannak túl és sok megpróbáltatással járt számukra a védőnői szolgálat átvétele, ugyanis az önkormányzatok helyett tavaly július óta már a megyei kórházak felelnek az ellátásért. Kiemelte, mindent megtesznek azért, hogy együtt tudjanak dolgozni a nehézségek ellenére is. Dr. Bakos Gábor köszönetét fejezte ki a védőnőknek, hogy vigyáznak a gyerekekre.
Nyakas Eszter ápolási igazgató köszöntőjében felidézte azokat a legfontosabb eseményeket, történéseket amelyek az elmúlt 110 év alatt történtek a védőnői szolgálatban. „Amikor először léptek be a védőnők a családokhoz, akkor az volt a legfontosabb feladat, hogy bizalmukba kellett fogadni a családoknak őket. Ezt most mindenki maximálisan tudja teljesíteni, hiszen nincs olyan anyuka, kismama, aki a várandóssága során ne azt várja, hogy támogassa, hogy fogja a kezét, és iránymutatást adjon egy védőnő, vagy amikor megszületik a gyermek, akkor ne azt várja, hogy mikor jön a védőnő, és várja a tanácsait, a segítséget. És ez elkíséri a gyermekeket egészen a késő iskolás korukig, hogy a védőnők mindig mellettük állnak, támogatást és segítséget nyújtanak.” - fogalmazott Nyakas Eszter. Az ápolási igazgató felidézte az 1930-as éveket is, amikor nem csak védőnők, hanem ápoló és védőnők dolgoztak. Ehhez az évek során újabb feladatok csatlakoztak, ma már az ápolás mellett a megelőzésre, prevencióra is komoly hangsúlyt helyeznek a szakmában.
Ezt követően a jubiláló védőnők köszöntésére került sor, köszöntöttek 25 éve, 30 éve, 40 éve, 60 éve dolgozó kollégákat is.
A 25 éve dolgozók közül Hockné Légrádi Ildikó 1999 -ben szerezte diplomáját Szegeden és azóta Székesfehérvár, Maroshegy városrészében dolgozik. Alázatos, lelkiismeretes munkája elismeréséért 2023-ban Polgármesteri Elismerő Emlékéremben részesült. Gondozottai szeretik, tanácsait szívesen fogadják.
A 30 éve dolgozók közül Szabóné Dobos Anita 1994-ben végzett Budapest a Semmelweis Egyetem védőnő szakán. Diplomaosztás után Móron állt munkába és azóta is lelkiismeretesen és precízen látja el Mór I. körzet feladatait. Éveken át és jelenleg is oktató védőnőként is tevékenykedik. 2009-ben vezető védőnői javaslatra év védőnője díjat vehetett át. Hegedűs Judit a diploma megszerzése után Szápáron dolgozott védőnőként, majd 1995 tavaszától Székesfehérváron a Batthyány úti Gyermekrendelőben helyezkedett el. Azóta is aktívan ott dolgozik. 19 éven át vezetette Maroshegyen Baba-Mama Klubot. 2008-tól Szülésfelkészítő tanfolyamot tart Székesfehérváron, Kiváló védőnői munkásságának elismeréseként 2008-ban Székesfehérvár Önkormányzatától Tanácsosi Címet, 2012-ben pedig Év Védőnője címet kapott. Nida Anikó a diploma megszerzése után Egerben kezdett el dolgozni, majd 2005-től Székesfehérváron a Mészöly Géza úti tanácsadóban végzi hivatását. Mindig teljes elhivatottsággal segít a családoknak, várandósoknak, valamint kolléganői is számíthatnak tapasztalatára, segítségére. Oktatóvédőnőként jelenleg is a legjobb tudását adja át a leendő védőnőknek. Áldozatos munkájáért több alkalommal is elismerésben részesült. Bédné Molnár Hajnalka védőnő diplomáját 1994-ben szerezte Szombathelyen. 1998-ban családgondozó szakvédőnő képesítést is szerzett. Sukorón végzi lelkiismeretes munkáját, a gondozottak nagy örömére hosszú idő óta minden héten baba-mama klubot tart. Szita Ildikó 1994 óta Kápolnásnyéken látja el a védőnői feladatokat. 1997-ben Családgondozó szakvédőnő lett. 2003 óta minden évben megrendezésre kerül szervezésében az Anyatejes Világnap rendezvény. A településen szeretik a gondozottak hálásak odaadó, gondoskodó munkájáért. Borsos Györgyné a főiskola elvégzése után Nagyrészén kezdett dolgozni, majd Székesfehérvárra költöztek, és a Széchenyi úti tanácsadóban látott el védőnői feladatokat 2004-ig a Tóvárosi lakónegyed volt a területe. Kis kihagyás után 2012-ben a Sarló úti tanácsadóban kezdett újra dolgozni, ahol azóta is lelkiismeretesen, legjobb tudása szerint végzi munkáját.
A 40 éve dolgozók közül Pintér Gabriella 1984-ben végzett védőnőként. Dunaújvárosban az 5. számú védőnői körzetben kezdett dolgozni 40 éven keresztül gyakorlatilag ugyanazokkal az utcákkal. A hozzá tartozó családokat több generációra visszamenőleg ismeri. Munkáját magas szakmai színvonalon, nagy empátiás készséggel végezte, mindenkivel szemben őszinte, egyenes jellem. Jelenleg nyugdíjazás előtti sétáló idejét tölti.
A 60 éve végzettek közül Montskó Bélánét, Ságiné Völgyes Máriát és Schweighardt Istvánnét köszöntötték az ünnepségen.
Megemlékeztek arról is, hogy kiváló kórházi dolgozó elismerést vehetett át az idei Szent György Napon Farkasné Vancsura Ildikó, Ráckeresztúr település területi védőnője, valamint arról is, hogy Szűts Szabolcsné Sárszentágota területi védőnője lett a MAVE Év Védőnője Díjának kitüntetettje Kistelepülés kategóriában.
Az ünnepséget szakmai előadások követték, többek között szó volt a családközpontú szülészetről, a hatékony asszertív kommunikációról, és a kiégés megelőzésének lehetőségeiről a védőnői munka során.