A legfejlettebb technológiával dolgozzák fel a hulladékot a Plastikon CEE új üzemében

A Takarodó úton avatták fel csütörtökön a Plastikon CEE Kft. új üzemét. A cég megvásárolja a már ledarált, mosott PET alapanyagot, mely a lakossági PET hulladékból származik és ezt dolgozza fel a világon jelenleg ismert legfejlettebb technológia alkalmazásával. Az egymilliárd forintos beruházás 34 új munkahelyet teremt Székesfehérváron.
2018.03.29. 16:30 |
A legfejlettebb technológiával dolgozzák fel a hulladékot a Plastikon CEE új üzemében

Új üzemet avatott csütörtökön a Plastikon CEE Kft., amelynek fő tevékenysége PET alapanyagból műanyag csomagolási anyag gyártása.

A tevékenységük szorosan kapcsolódik a körkörös gazdasági modell megvalósulásához: hulladékból új alapanyag keletkezik.

Mátrai István cégvezető elmondta, hogy hazai piacról vásárolják meg a már ledarált, mosott PET alapanyagot, mely a lakossági PET hulladékból származik. Ezt a hulladékot dolgozzák fel a világon jelenleg ismert legfejlettebb technológia alkalmazásával, mely segítségével akár élelmiszeripari minőségű csomagolóanyagot is elő tudnak állítani a piaci igényeknek megfelelően.

A beruházás 34 új munkahelyet teremt és megépítettek egy 3.800 m2 gyártó- és 1.200 m2 raktárterületet is. A 2015-ben elkezdődött beruházás összértéke meghaladja az 1 milliárd forintot. 

A Kft. a Széchenyi 2020 programból 333 millió forintot nyert el, a beruházás fennmaradó 50%-át bankhitel, a fennmaradó részt hazai magánbefektetői forrás biztosította. Jelenleg a tesztüzem, valamint a beszállítói és piaci szereplőkkel történő egyeztetés folyik.

Az új üzem avatásán részt vett Mészáros Attila alpolgármester is, aki gratulált a tulajdonosoknak az ötlethez, amelyet állami és magántőke bevonásával valósítottak meg. Köszönetet mondott azért is, hogy Székesfehérváron valósították meg a beruházást. „Az országban az elsők között vezettük be a házhoz menő szelektív gyűjtést, valamint a Depóniával közösen nagyon sok olyan akcióban veszünk részt, amelyekkel az újrahasznosítás üzenetét közvetítjük az itt élőknek, és igyekszünk rávenni őket, hogy legyenek ebben partnereink.” – fogalmazott a város feladatáról az alpolgármester, majd hangsúlyozta, hogy a Déli összekötő út megépítésével újabb lehetőségek nyílnak, akár a Plastikon számára is.

Az avatáson beszédet mondott dr. Biczó L. Imre az Óbudai Egyetem Környezetmérnöki Intézetének mérnöktanára és Weingartner Balázs, az NHKV Zrt elnök-vezérigazgatója is. Elhangzott, hogy a Plastikon beruházásának megvalósítása az első lépcsője annak a modellnek a szemléltetéséhez, hogy a szelektíven gyűjtött anyagok alapanyagként szolgáljanak a feldolgozóipar számára. A tevékenység megismerésével a szelektív gyűjtés fontosságára tudják felhívni a figyelmet, mivel a szelektív gyűjtésből származó PET hulladékból gyárt alapanyagot, végterméket a cég.

Gazdaság

  1. Hackaton győztesek

    24 csapat jelentkezett az ország számos pontjáról az idei Harman Hackathon ötlet- és prototípusfejlesztő versenyre, amelynek döntőjében nyolc középiskolai és nyolc egyetemi csapat mérkőzött meg 24 óra alatt. A legjobb, a közlekedésben résztvevők biztonságát növelő műszaki eszközöket a székesfehérvári egyetemisták alkotta KÁVÉ és a pécsi középiskolások alkotta SLEEP készítette.

    2024.11.16.
  2. 3. Harman Hackathon

    24 órája van a csapatoknak, hogy környezetére reagáló közlekedésbiztonsági eszközt találjanak ki és készítsék el a működő modelljét - elindult a 3. Harman Hackathon döntője. A nyolc egyetemi és nyolc középiskolai csapat a Sóstói Stadionban lázas munkával tölti majd az előttünk álló éjszakát, hogy szombaton bemutathassa a működő modellt, illetve a termék portfólióját a zsűri előtt.

    2024.11.15.
  3. Fiatal Vállalkozók Hete

    A Fiatal Vállalkozók Országos Szövetsége idén is megrendezi a Fiatal Vállalkozók Hetét Székesfehérváron a Kodolányi János Egyetemen. Ezúttal is a fiatal vállalkozók fejlődését, kapcsolatépítését és inspirálását tűzték ki célul.

    2024.11.15.
  4. Négymilliárdból épült új üzem

    Labor- és orvostechnikai eszközöket gyártanak majd a Karsai Alba Kft. legkorszerűbb, automata robotokkal felszerelt új üzemében. A magyar műanyagipar vezető cégei közé tartozó, ma már kilenc tagvállalatból álló Karsai Holding Zrt. története 36 évvel ezelőtt indult, amikor Karsai Béla négy emberrel kezdte meg a munkát, ma pedig a cégcsoport létszáma meghaladja a 400 főt, árbevétele pedig a 9 milliárd forintot.

    2024.11.04.