-
Karácsony Kisfaludon
December 21-én, vasárnap 18 órától 20 óráig szeretettel várnak mindenkit egy meghitt, ünnepi adventi estére Kisfaludon. Gyújtsuk meg együtt a karácsony előtti utolsó gyertyát az adventi koszorún, élvezzük a közösség erejét és a zenés programok hangulatát!
2025.12.18. -
Negyedik adventi gyertyagyújtás
Szombaton fejeződnek be az idei Adventi Udvar rendezvényei. A Püspöki Palota kertjében a hagyományos „Adventi udvar”-ban délelőtt 10 órától továbbra is várják mindazokat, akik szeretnének valódi csendes, békés, imádságban eltöltött karácsonyi készülődést.
2025.12.18. -
Karácsonyi koncert
Ebben az esztendőben is a Szent Imre Templomban rendezte meg karácsonyi hangversenyét a Kodály Iskola. Az esten az intézmény valamennyi korosztályának kórusa fellépett.
2025.12.17. -
Több mint 100 takarót gyűjtöttek
Lezárult a Vörösmarty Színház hagyományos Hozz egy takarót! jótékonysági akciója, amely során idén több mint száz takarót gyűjtöttek össze a székesfehérváriak és a színház közössége.
2025.12.17.
A „leghuszárabb huszár” a Barátság moziban
Az alkotást márciusban három időpontban, március 13-án, március 18-án és március 28-án vetítik.
1757. Hadik András és mindenre elszánt csapata végrehajtja a történelem legvakmerőbb huszárcsínyét. A hétéves háború idején Hadik különleges küldetést kap Mária Teréziától: huszáregységeivel titokban fel kell nyomulnia Berlinig, hogy Nagy Frigyes porosz király távollétében elfoglalják és megsarcolják az ellenséges fővárost. Hadik és katonái az éjszaka leple és mindössze hat nap alatt tették meg a 450 kilométeres távolságot, hogy rajtaüssenek a városon és az azt védelmező helyőrségen. A képtelen támadás teljesen váratlanul éri a poroszokat, ennek is köszönhető a küldetés fényes sikere. Hadik serege azelőtt távozik az elfoglalt Berlinből, hogy az ellenség erősítése megérkezne a városba.
A tavaly forgatott új, magyar történelmi kalandfilm tartalmas szórakozást ígér.
A film csütörtökön debütált. Székesfehérváron a Barátság mozi március 13-án, hétfőn 20 órától tűzi műsorára. A Szikora János rendezte alkotásban Trill Zsolt, Szabó Győző, Molnár Áron, Horváth Lili, Szalma Tamás mellett a székesfehérvári Vörösmarty Színház társulatának tagjai is szerepelnek.
A filmet a hétfői időponton kívül még két alkalommal: március 18-án, szombaton 20 órától, valamint március 28-án, kedden 18 órától nézhetik meg az érdeklődők.