A legkorszerűbb tudást kapták meg – jubileumi diplomaátadó ünnepséget tartott az Óbudai Egyetem

Az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kara a Városház téren tartotta pénteken diplomaátadó díszünnepségét. A jubileumi rendezvény keretében az emlékdiplomásokkal együtt mintegy 260-an vehettek át diplomájukat. Az ünnepségen sor került a hagyományos mérnöki eskütételére is.
2024.06.28. 18:03 |
A legkorszerűbb tudást kapták meg – jubileumi diplomaátadó ünnepséget tartott az Óbudai Egyetem
Diplomaátadó ünnepségre várta pénteken a Városház térre frissen végzett hallgatóit, valamint gyémánt, arany és ezüstdiplomásait az Óbudai Egyetem Alba Regia Kara, amely idén ünnepli 10 éves fennállását.

Az ünnepség Székesfehérvár polgármesterének köszöntőjével kezdődött. dr. Cser-Palkovics András kiemelte, hogy a város büszke frissen végzett diplomásaira és arra is, hogy az Alba Regia Kar tizedik születésnapját ilyen ünnepi keretek között tudják megtartani. „Az ünnep visszaigazolja sokak munkáját, akik akár az egyetemen, akár a vállalati partnereknél, vagy a középiskolákban dolgoznak, mert ők azok, akik erőfeszítéseket tettek annak érdekében, hogy annak idején ez a kar létrejöjjön” – hangsúlyozta a polgármester. Székesfehérvár polgármestere köszönetet mondott Prof. Dr. Molnár András rektorhelyettesnek azért, hogy mindig érezte a város az egyetem egészének támogatását a fehérvári képzési struktúra erősítése tekintetében is. „Köszönöm a vállalati partnereknek, akik nélkül például duális képzésben és a technológiai fejlődésben sem tudtunk volna előrelépni, hiszen végső soron ők biztosítják a fiatalok számára az elméleti tudás mellett a gyakorlati ismereteknek az elsajátítását.” - tette hozzá.

Székesfehérvár polgármestere szívből gratulálok azoknak, akik diplomát vesznek át.

„Bízom benne, hogy egyetértenek velünk abban, hogy a legkorszerűbb tudást kapták meg, és bízom abban is, hogy nagyon sokan közülük itt maradnak Székesfehérváron vagy Fehérvár környékén, és a magyar gazdaságot, azon belül pedig ennek a régiónak a gazdaságát fogják erősíteni. Ez pedig segíteni fog bennünket abban, hogy tovább tudjunk fejlődni, és városunkat is egyre szebbé tudjuk varázsolni.” - zárta köszöntőjét dr. Cser-Palkovics András.

Kiss István, a Harman-Becker ügyvezető igazgatója a végzősökhöz szólva elmondta, hogy ők azok, akik a családjuk támogatásával, általános iskolától kezdve eddig a pontig eljutottak, és a mai nappal egy diplomával szentesített mérföldkövet hagynak maguk mögött.

Az ipari és gyártó vállalatok szerepéről szólva hangsúlyozta, hogy ezek a cégek azok, akik megteremtik és megteremtették eddig is azt a lehetőséget, hogy „a csillogó szemű, érdeklődő, motivált, problémamegoldó és tenni akaró értéket teremtő fiataloknak, diákoknak lehetőséget, karriert, jövőt, perspektívát biztosítsanak.”

„A cégek nevében azt tudom mondani, hogy nagyon várjuk a friss diplomásokat, főleg azokat, akik már tanulmányaik alatt, a duális képzés keretében beágyazódtak, megismerhették mindannyiunk életét, folyamatait, közösségét, kihívásait.” - tette hozzá Kiss István, aki a fehérvári cégek nevében gyümölcsöző, szoros együttműködést kívánt mindenkinek, hogy ez a diploma csak egy köztes állomás legyen, és maradjon meg a végzősökben a tűz, az az érdeklődés, hogy folyamatosan képezzék magukat, merjenek kérdezni, merjenek problémát megoldani, merjenek mérnökök lenni, és merjenek emberek lenni." - fogalmazott.

Prof. Dr. Molnár András, az Óbudai Egyetem általános rektorhelyettese szerint a végzősök ma egy mérföldkőhöz érkeztek, de nem ma válnak a szakmájuk „expertjévé”.

„Szoktuk, szeretjük azt mondani, hogy de igen, hiszen ma kapjuk meg az oklevelet és mától vagyunk mérnökök, mától vagyunk diplomások. És én mégis úgy gondolom, hogy nem. Én úgy gondolom, hogy akkor történt mindez, amikor eldöntötték, hogy ezt a szakmát választják, és felsőfokon szeretnék művelni. Már csírájában ott volt önökben a gondolat, és egy kicsit eltértek már az osztálytársaiktól, hogy szeretnének ehhez egy kicsit jobban érteni, és már akkor is jobban értettek a többieknél. Aztán beiratkoztak hozzánk, és teltek-múltak a hónapok, évek, voltak örömteli pillanatok, és voltak könnyek is, de végül ezen az úton mindenki végigment.” - fogalmazott a rektorhelyettes.

Prof. Dr. Györök György dékán az ünnepségen felidézte, hogy a kar 2014 óta is az alapítók, a Geo és a Kandó legjobb hagyományait folytatja.

A jövőről szólva elmondta, hogy erősödik a kar universitas jellege, egyre szélesebb tudományterületeket fog át, egyre nagyobb az a szélesség, amit oktatásként, kutatásként kell tenniük. „Képezünk mérnököket, agrárműszaki szakembereket, informatikusokat, közgazdászokat, tesszük mindezt alap és mesterfokon. Erős a doktori iskolai beágyazottságunk, képzéseink gyakorlatorientáltak, az eddigieket folytatva, ipar-közeli odafigyeléssel, valódi partnerséggel éljük felsőoktatási mindennapjainkat.” - fogalmazott Prof. Dr. Györök György, hozzátéve, hogy továbbra is mindent megtesznek, hogy ennek szélessége, minősége a lehető legoptimálisabb legyen.

A beszédeket követően a Duo RedWhite előadását hallhatták az ünneplők, a zenekar 2018 nyarán alakult két fiatal csellóművészből, akik megtalálták a közös hangot.

A koncertet követően dékáni dicséreteket adtak át, majd emlékdiplomák átadásával folytatódott az ünnepség: gyémánt, arany és ezüst diplomákat vehettek át az egykori geósok és kandósok.

A színesdiplomák átadását a hagyományos mérnöki eskütétel követte, Kovács Benedek Marcell földmérő mérnök társai nevében tett mérnöki esküt a dékánnak. A mérnök-jelöltek mérnökké fogadását követően az idén végzett hallgatók vehették át diplomájukat. Közülük nappali tagozaton idén mintegy 177 hallgató végzett és szerzett oklevelet.

Az ünnepség megható búcsúkkal zárult, a HÖK nevében Szilágyi László búcsúzott a végzősöktől, majd Lajkó Richárd végzett mérnök-informatikus köszönt el az Alma Matertől. Az ünnepségen V. Németh Zsolt az emlékdiplomások nevében mondott köszönetet pályafutásukért.